सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव बैंक ब्याजदर विरुद्ध अर्थमन्त्रीलाई उद्योग वाणिज्य संघ पाल्पाको ज्ञापन पत्र प्रेस चौतारी पाल्पाकाे घुम्ती बैठक रम्भामा सम्पन्न तिनाउमा लैंगिक सचेतना कार्यक्रम सम्पन्न इन्फिनिटि लघुवित्तको व्यवसायिक तरकारी खेती तालिम सम्पन्न हल्ट प्राइस पोखरा विश्वविद्यालयको २०२२/०२३ का लागि आयोजक कमिटी गठन

पाल्पाका सबै स्वास्थ्य संस्थामा ज्वरो क्लिनिक सञ्चालन गर्न निर्देशन

विजयकुमार बौडेल – 

चैत १६ – जिल्ला समन्वय समिति पाल्पाले जिल्लाका सबै स्वास्थ्य संस्थालाई अनिवार्य ज्वरो क्लिनिक सञ्चालन गर्न निर्देशन दिएको छ ।

जिल्लाका विभिन्न स्वास्थ्य संस्थाले ज्वरो आएका विरामीलाई उपचार नै नगरि फर्काएको गुनासो बढेपछी जिल्ला समन्वय समितिले सबै स्वास्थ्य संस्थामा ज्वरो क्लिनिक सञ्चालन गर्न निर्देशन दिएको हो । पाल्पाका प्रदेश सांसद, स्थानिय तहका प्रमुखहरुको संयूक्त बैठकले कुनै पनी स्वास्थ्य समस्याले ज्वरो आएमा अनिवार्य रुपमा सुरक्षित तरिकाले उपचार गर्ने व्यवस्था मिलाउन सबै स्वास्थ्य संस्थालाई निर्देशन दिएको जिल्ला समन्वय समिति पाल्पाकी कार्यबाहक प्रमुख मिरा मरासिनीले बताउनुभयो ।

जिल्लाका लुम्बिनी मेडिकल कलेज, यूनाईटेड मिसन अस्पताल लगाएत सबैजसो स्वास्थ्य संस्थाले ज्वरो आएका विरामीलाई चेकजाँच नै नगरि सामान्य औषधी दिएर घर पठाएको गुनासो नागरिकहरुको छ । स्वास्थ्य संस्थाहरुले आफुहरु संग चिकित्सकहरुले प्रयोग गर्ने सुरक्षित सामग्री पिपिई नभएको र जोखिम मोल्न नसक्ने बताएका छन् ।

समितिले सबै स्थानिय तहले एम्बुलेन्स र चालकलाई सुरक्षित रुपमा तयारी अवस्थामा सहन समेत निर्देशन दिएको छ । त्यस्तै भारत लगाएत विदेशबाट आएका नागरिकहरुलाई अनिवार्य रुपमा क्वारेन्टाईनमा राख्ने र जनप्रतिनिधीहरुले वडा वडामा त्यसको अनुगमन गर्ने, आवश्यक परेमा प्रशासनको सहयोग माग्ने समेत निर्णय भएको छ ।

समितिले सबै स्थानिय तहले दैनिक ज्यालादारी गर्ने मजदुरहरुको सहज जिवनयापनका लागी लगत संकलकन गरेर आवश्यक व्यवस्था मिलाउने, सबै स्थानिय तहले राहत वितरणमा एकरुपता ल्याउने, खाद्यान्न तथा औषधीजन्य वस्तुको आपुर्ती व्यवस्था नियमित गराउन पहल गर्ने निर्णय गरेको छ ।

त्यस्तै सरकारले घोषणा गरेको लक डाउनलाई धेरै नागरिकहरुले पालना नगरेको देखिएकाले कडाईका साथ पालना गराउन सम्बन्धित निकायलाई अनुरोध गर्ने निर्णय गरेको छ ।