सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

तानसेनका जनप्रतिप्रतिनिधिको भत्ता कोरोना रोकथाम उपचार कोषमा


पाल्पा । चैत २१ – तानसेन नगरपालिकाले कोरोना भाइरस नियन्त्रण तथा व्यवस्थापन गर्न २५ लाख रुपैँयाको कोष खडा गरेको छ ।

तानसेन नगरकार्यपालिकाको आज बसेको बैठकले कोरोना भाइरस नियन्त्रण तथा व्यवस्थापन गर्न नगर गौरवका योजना अन्तर्गत विग बुद्ध परियोजनाका लागि विनियोजित २ करोडमध्येबाट २५ लाख रकमान्तर गर्ने र सो कोरोना भाइरस संक्रमण रोकथाम नियन्त्रण तथा उपचार कोष स्थापना गर्ने निर्णय गरेको हो ।

तानसेन नगरपालिकाका सम्पूर्ण जनप्रतिनिधिले तानसेन कोरोना नियन्त्रण उपचार कोषमा ५ वटा बैठकको भत्ता जम्मा गर्ने निर्णय गरेको नगरपालिका प्रमुख अशोककुमार शाहीले बताउनुभयो । कोषमा जनप्रतिनिधिले दिने रकम करिव ३ लाख ६ हजार हुनेछ । राष्ट्रिय वाणिज्य वैंक पाल्पामा छुट्टै खाता खोली सञ्चालन हुने कोषमा व्यक्ति तथा संस्थाले पनि योगदान गर्न सक्ने व्यवस्था मिलाइएको छ ।
तानसेनले नगरपालिकाभित्र बसोबास गर्ने असंगठित क्षेत्रमा कार्यरत श्रमिक वर्ग तथा असहायहरुलाई उपलब्ध गराउने राहत सम्बन्धी मापदण्ड २०७६ स्वीकृत गरेको छ ।

लकडाउनका कारण समस्यामा परेका श्रमिक वर्ग असहाय व्यक्तिलाई राहत प्रदान गर्न इच्छुक व्यक्ति, संघ संस्थालाई एकद्वार प्रणालीबाट आउन अनुरोध गरेको छ । राहत दिन चाहने व्यक्तिले नगरपालिकामा राहत संकलन गर्ने र सम्बन्धित वडा कार्यालयको सिफारिशमा मात्र वितरण गर्ने व्यवस्था मिलाउने नगरपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत डिल्लीराज बेल्बासेले बताउनुभभो । कार्यपालिका बैठकले लकडाउनको अवधिभर सन्देश प्रवाह तथा भाइरस रोकथामका लागि प्रयोग गरिएको जीपको दैनिक ५ हजारका दरले कोषबाट भुक्तानी दिनेसमेत निर्णय गरेको छ ।

नगरपालिकामा दोस्रो चौमासिकसम्मको अवधिमा ३६ करोड ६० लाख २९ हजार ६ सय ९४ रुपैँया अर्थात् २१ प्रतिशत बजेट खर्च भएको छ । कुल विनियोजित १ अर्व ७ करोड ४ लाख ३१ हजार ४ सय १८ मध्ये ७० करोड ४४ लाख १ हजार ९ सय २४ रुपैँया बाँकी रहेको सूचना अधिकारी दुर्गा थापाले बताउनुभयो ।

नगरपालिकाले नदीजन्य पदार्थको अमानतमा उत्खनन गर्ने कार्यका लागि बाटोको निकास, जेसिभि मर्म र अन्य कामका लागि आवश्यक बीस लाख रुपैँया गाउँ नगर साझेदारी विकास कोष खाताबाट सोधभर्ना गर्ने गरी सापटी लिनेसमेत निर्णय गरेको छ ।