सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

लकडाउनको खाली समय कृषी कार्यमा बिताउँदै बन्दिपोखराका यूवा


गुणवती केसी
चैत २१ – सरकारले लकडाउन लागु गरेपछी खाली समयको सदुपयोग गर्दै तानसेन ११ बन्दिपोखराका यूवाहरु कृषी तथा सामाजिक कार्यतर्फ व्यस्त हुन थालेका छन् ।

कोरोना भाइरसको संक्रमण कम गर्न सरकारले लकडाउन लागु गरेपछी विभिन्न पेशा व्यवसाय तथा अध्ययन गर्न घरबाहिर बसेका युवाहरु कृषी तथा सामाजिक कार्यतर्फ व्यस्त हुन थालेका हुन् । सरकारले लागु गरेको लकडाउनको समयमा जथाभावी हिंडडुल गर्न र जमघट नगरि आआफ्नै खेतबारीमा कृषी कार्यमा जुटेका छन् ।

बन्दिपोखराको भालुबन, जुकिया, तिलाहार, काभ्रे, कुरुङखोला, बाँझालगायत सबै टोल टोलहरुमा मौसमी तथा बेमौसमी तरकारीका बीउ रोप्ने, कृषि तथा फलफूल उत्पादनका कार्य गर्ने, सामाजिक सम्पदाहरु सरसफाइ गर्ने, कोरोना भाइरसबारे सतर्कता अपनाउनेबारे सबै नागरिकलाई जानकारी गराउने जस्ता कामहरुमा कृयाशिल भएको युवा सञ्जाल अध्यक्ष लिलाबहादुर खातिले बताउनुभयो ।

त्यस्तै सप्तरङगी युवा क्लब बाँझाका युवाहरुले पनि बिध्यालय परिसर, सिँचाइ गर्ने कुलो, खानेपानी ट्याङकी, पानीको मुहान, मन्दिर परिसर जस्ता सामाजिक सम्पदाहरु सरसफाइ गरेको क्लबका अध्यक्ष तिलक गोदारले बताउनुभयो ।
लकडाउनको समयपछि विभिन्न शहरहरुमा अध्ययन तथा अन्य कामकाजले बसोबास गरेका नागरिकहरु गाउँघर फर्केपछि गाउँघरको बसाई, रहनसहन र सद्भाव अझै रमाइलो र सुरक्षित भैरहेको वडा प्रतिनिधि चुराबहादुर गोदारले बताउनुभयो ।

तस्विर : गुगल