सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव बैंक ब्याजदर विरुद्ध अर्थमन्त्रीलाई उद्योग वाणिज्य संघ पाल्पाको ज्ञापन पत्र प्रेस चौतारी पाल्पाकाे घुम्ती बैठक रम्भामा सम्पन्न तिनाउमा लैंगिक सचेतना कार्यक्रम सम्पन्न इन्फिनिटि लघुवित्तको व्यवसायिक तरकारी खेती तालिम सम्पन्न हल्ट प्राइस पोखरा विश्वविद्यालयको २०२२/०२३ का लागि आयोजक कमिटी गठन

परिवार सदस्य संख्याको आधारमा राहत वितरण गर्दे तानसेन


विजयकुमार बौडेल 
चैत २३ – तानसेन नगरपालिका वडा नं. ९ ले पारिवारिक संख्याको आधारमा मापदण्ड छुट्याएर राहत वितरण गरेको छ ।

विश्वव्यापी रुपमा फैलिएको कोरोना भाईरसको संक्रमण बाट बँच्न सरकारले लकडाउन लागु गरेपछी छाक टार्न मुस्किल भएका विपन्न परिवारलाई वडा नं. ९ ले मापदण्ड छुट्याएर राहत वितरण गरेको हो । राहत वितरण गर्दै प्रदेश सभा सदस्य नारायण प्रसाद आचार्यले यो विपत्तीको समयमा सबै मिलेर दैनिक ज्यालादारीमा काम गर्ने परिवारलाई सहयोग गर्नुपर्ने बताउनुभयो । आचार्यले सबै संघसंस्थाहरु मिलेर सरकारको अभियानमा सघाउन अनुरोध गर्नुभयो ।

वडा नं. ९ ले ४ जना सम्मको परिवारलाई छुट्टै र ४ जना भन्दा धेरै सदस्य भएको परिवारलाई छुट्टै परिमाणमा राहत वितरण गरेको वडाध्यक्ष हरीसुमर रेग्मीले जानकारी दिनुभयो । जिल्ला समन्वय समिति सदस्य तुल बहादुर गाहाले जनप्रतिनिधीको हैसियतले हरेक गरिब परिवारको रक्षा गर्नुपर्ने दायित्व भएको भन्दै जस्तोसुकै अप्ठेरो पर्दा स्थानिय तहलाई सम्झन अनुरोध गर्नुभयो ।

तानसेन नगरपालिकाका प्रमुख असोक कुमार साहीले एकै खालले राहत वितरण गर्दा धेरै सदस्य हुने परिवारलाई गुजारा चलाउन गाह्रो हुने भएकाले संख्याको आधारमा मापदण्ड बनाएर राहत वितरण गरेको बताउनुभयो । नगर उपप्रमुख लक्ष्मीदेवी पाठकले जस्तोसुकै कठिन परिस्थीतिम कोही पनी मजदुर परिवार भोकै बस्न पर्ने अवस्था आउन नदिने बताउनुभयो ।

४ जना भन्दा बढी सदस्य भएका १५ र ४ जना सम्म सदस्य भएका ९० गरि जम्मा १ सय ५ घरपरिवारलाई राहत वितरण गरेको वडा सचिव मदन भण्डारीले जानकारी दिनुभयो । वडाले ४ जना सम्मको परिवारलाई चामल १५ किलो, केराउको दाल १.५ केजी, नुन १ केजी, तोरीको तेल १ लिटर, चिनी १ किलो, हात धुने साबुन २ वटा र कपडा धुने साबुन २ वटा वितरण गरेको वडा सदस्य विनिता लुईंटेलले बताउनुभयो ।

त्यस्तै ४ जना भन्दा धेरै जना भएका परिवारलाई ३० केजी चामल, दाल ३ केजी, नुन २ केजी, तोरीको तेल २ लिटर, चिनी २ किलो, हात धुने साबुन २ वटा र कपडा धुने साबुन २ वटा वितरण गरेको वडा सदस्य यमकुमारी बौडेलले जानकारी दिनुभयो ।

तानसेन नगरपालिकाले हरेक वडाबाट राहत वितरण गर्दै आईरहेको छ ।