सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

लकडाउनभर लुमेकमा चार सय अठार बिरामीको उपचार

पाल्पा । लुम्बिनी मेडिकल कलेज प्रभास पाल्पाले लकडाउनको अवधिमा ४ सय १८ जनाको आकस्मिक बिरामीको स्वास्थ्य जाँच तथा उपचार गरेको छ ।

सरकारले चैत्र ११ देखि लकडाउन घोषणा गरेपछि अस्पतालले बिरामी फर्काए र बिरामी जाँच गरेनन् भन्ने हल्लाको बीचमा अस्पतालका निर्देशक डा. राजु शाक्यले १४ दिनको अवधिमा आकस्मिक सेवा इमरजेन्सीमा ४ सय १८ जनाको स्वास्थ्य जाँच र उपचार गरिएको बताउनुभयो । लुम्बिनी मेडिकल कलेजले यो अवधिमा १ सय ५० जना बिरामी भर्ना गरी उपचार गरेको, ज्वरो मापन केन्द्रमा २० जनालाई ज्वरो परीक्षण भएको जनाएको छ ।

अस्पताल निर्देशक शाक्यले कोरोना संक्रमणको शंकामा ३ जनाको स्वाव परीक्षण गरिएकोमा तीनै जनाको नेगेटिभ आएको जानकारी दिनुभयो । अस्पतालले ज्वरो मापन केन्द्रमा बिरामीसँगै गएका व्यक्तिलाई पनि बोलाएर ज्वरो मापन गरिरहेको छ । अस्पतालले बनाएको मेडिकल कार्यदलका संयोजक प्राध्यापक डा. राजकुमार क्षेत्रीले कोरोना भाइरसको रोकथाम भनेकै एकान्तमा बस्ने, सामाजिक दूरी कायम गर्ने र बाहिरी व्यक्तिसँग सम्पर्कमा नरहने नै हो भन्नुभयो ।

कोरोना संक्रमण दोस्रो चरणमा प्रवेश गरेपछि लुम्बिनी मेडिकल कलेजले २८ वटा आइसोलेसन बेड तयार गरी राखिएको अस्पतालका कार्यकारी अध्यक्ष गोपालप्रसाद पोखरेलले बताउनुभयो । अस्पतालका आइसोलेसन बेडमा भेन्टिलेटरसहितको वेडको व्यवस्था हुने उहाँको भनाई छ । अध्यक्ष पोखरेलले भन्नुभयो ‘प्रारम्भिक दिनमा केही दोधारपन भयो । अहिले मुटु र छाती खुला गरेर कोरोनाको बिरामी उपचार गर्न अस्पताल तयार रहेको छ । डाक्टर र स्वास्थ्यकर्मीमो मनोबल उठाउन म आफै अस्पतालमा सँगै बसेको छु ।

लुम्बिनी मेडिकल कलेजले स्वास्थ्य विमा गरेका बिरामीको फलोअप उपचार पनि गर्न थालेको छ ।