सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

संकटका बेला पाल्पा अस्पताल


चैत २७ – पाल्पा अस्पतालले लकडाउनको अवधिभरमा २ सय ३८ जना बहिरंग तथा आस्कमिक बिरामीको उपचार गरेको छ ।

चैत्र १२ गतेदेखि यता अस्पतालमा आएका बहिरंग र आकस्मिक तर्फ २ सय ३८ बिरामीको स्वास्थ्य जाँच तथा उपचार गरिएको पाल्पा अस्पतालका निमित्त मेडिकल सुपरिटेण्डेन्ट डा. पुष्प ज्ञवालीले बताउनुभयो । कोरोनाको लक्षण सँग मिल्ने ज्वरो, खोकी र घाँटी दुख्ने बिरामीलाई ज्वरो मापन केन्द्रमा र अरु बिरामीलाई पुरानै स्थानबाट उपचारको व्यवस्था मिलाइएको डा. ज्ञवालीले जानकारी दिनुभयो । ज्वरोमापन केन्द्रमा २७ र अन्तरंग भर्नामा ३ जना रहेको अस्पतालले जनाएको छ ।

कोरोनाको संक्रमण भएको आशंकामा पोखराथोकका बिरामी घरमै रहेको सुनेपछि व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष नेत्रप्रसाद पाण्डे र मेडिकल सुपरिटेण्डेन्ट डा. ज्ञवालीले घरमै पुगेर बिरामी ल्याउन भएको थियो । बिरामीलाई अस्पताल भर्ना गरी उपचार गरिएको र स्वाव परीक्षण गर्दा नेगेटिभ देखिए पछि घर पठाइएको छ । अस्पताल व्यवस्थापन समितिका अध्यक्ष नेत्रप्रसाद पाण्डेले भन्नुभयो, ‘अस्पतालले दिने सेवा भनेकै बिरामी भएका बेलामा हो ।

उपचारका लागि चिकित्सक र स्वास्थ्यकर्मी सहित हामी रात दिन तल्लिन छौँ ।’ पाल्पा अस्पतालले लकडाउन घोषणा गरे लगत्तै पिपिइ तथा सुरक्षाका उपकरणहरु थोरै मात्रामा भए पनि आन्तरिक रुपमा व्यवस्थापन गरेको थियो । यो विषम परिस्थितिमा अस्पतालमा भर्ना भएका ३ मध्ये कोरोना भाइरसको संक्रमण भएको आशंकमा १ जना बिरामीको स्वाव परीक्षणका लागि पठाइएको थियो ।

विदेशबाट आएको ज्वरोको बिरामीकै घर डाक्टर पुगेर उपचार गरेकाले पाल्पालीहरुले संकटका बेला काम लाग्ने अस्पताल भनेका छन् । सरकारले चैत्र ११ गते देखि गरेको लकडाउन बैशाख ३ गते सम्मलाई निरन्तरता दिने बताएको छ ।