सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव बैंक ब्याजदर विरुद्ध अर्थमन्त्रीलाई उद्योग वाणिज्य संघ पाल्पाको ज्ञापन पत्र प्रेस चौतारी पाल्पाकाे घुम्ती बैठक रम्भामा सम्पन्न तिनाउमा लैंगिक सचेतना कार्यक्रम सम्पन्न इन्फिनिटि लघुवित्तको व्यवसायिक तरकारी खेती तालिम सम्पन्न हल्ट प्राइस पोखरा विश्वविद्यालयको २०२२/०२३ का लागि आयोजक कमिटी गठन

भगवती जात्रामा विदा, स्वागतमा पाल्पामा दीपावली

तानसेन । पाल्पाको भगवती जात्रालाई प्रदेश सरकारले राष्ट्रिय महत्व दिएर त्यसदिन पाल्पामा विदा दिने निर्णय गरेको छ ।

प्रदेश सरकारको आज बसेको मन्त्रीपरिषद बैठकले भगवती जात्रालाई महत्व दिएर पाल्पा जिल्लामा विदा दिने निर्णय गरेको हो । नेपाल अंग्रेज युद्धमा नेपालले जित हासिल गरेको उपलक्ष्यमा विजयोत्सवको रुपमा मनाइने भएकाले भगवती जात्रालाई जिल्लामा विदा दिने निर्णय गरिएको मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलले बताउनुभयो । रणउजेश्वरी भगवती मन्दिर व्यवस्थापन समितिले प्रदेश सरकारको निर्णयको स्वागतमा आज साँझ मन्दिरमा दीपावली गर्ने निर्णय गरेको अध्यक्ष राजेश्वर उदयले बताउनुभयो ।

तानसेन नगरपालिकाका प्रमुख अशोककुमार शाहीले भगवती जात्राको ऐतिहासिक पक्षलाई महत्व दिएर प्रदेश सरकारले गरेको विदा दिने निर्णयको स्वागत गर्नुभयो । राष्ट्रिय स्वाधीनता र अखण्डताको रक्षार्थ नेपालीहरुले प्रदर्शन गरेको त्यो नेपाल अंग्रेज युद्ध र विजय हासिल गरेपछि मनाउन थालिएको भगवती जात्रालाई राष्ट्रिय विदा नै घोषणा गर्नुपर्ने नगरपालिका प्रमुख शाहीको भनाई रहेको छ ।

जिल्ला समन्वय समिति पाल्पाका कार्यवहाक प्रमुख मिरा मरासिनीले भगवती जात्राको दिन विदा दिने निर्णयले सिंगो पाल्पालीलाई खुशी बनाएको बताउनुभयो । नेपालको राष्ट्रियतासँग जोडिएको विजयोत्सवका दिन देशका प्रधानमन्त्री र प्रदेशका मुख्यमन्त्री सहभागी हुनुहोस् भन्ने माग हाम्रो रहेको छ, कार्यवहाक प्रमुख मरासिनीले भन्नुभयो । इतिहासविद् निर्मल श्रेष्ठले राम्रो कामको थालनी भएको र यो विजययात्रालाई पाल्पाको मात्र नभएर राष्ट्रिय गौरवकै रुपमा मनाइनुपर्ने विचार व्यक्त गर्नुभयो । उहाँले भन्नुभयो, ‘नेपाल अंग्रेज युद्ध र विजययात्रा नेपालको राष्ट्रिय अखण्डतासँग पनि जोडिएको छ ।’

दुई शताब्दीअघि, बलिया राष्ट्रले कमजोर राष्ट्रलाई मिच्ने जुन प्रवृति थियो आज पनि उस्तै छ। राष्ट्रलाई जोगाउन राष्ट्रिय भावना बोकेका मनहरू नभएका होइनन्। अब शतरंजका खेलाडीझैं सजक र सतर्क हुनु पर्ने बेला आएको छ। कर्णेल उजीरसिंह थापाको दलमुखी आँट, काजी वीरभञ्जन पाण्डेको सुझबुझ अनि सरदार सूर्य थापा, अम्बर अधिकारी, कुम्भेदान वृषसुर थापा, जमादार भिमसेन देउजा, जमदार सुरवीर बोहोरा, हवल्दार रणसुर बानिया एवं जुठे बस्नेत लगायत पाँच सय नेपालीको रगत पसिनाले सिँचिएको गौरवमय इतिहास बोकेको श्री ७ रणउजीरेश्वरी भगवती मन्दिरको सदा चम्किरहने गजुरले राष्ट्रियतालाई खबरदारी गर्दै आएको  छ।

नेपाल अंग्रेज युद्धमा नेपालीले विजय गरेपछि करिव दुई शताब्दीदेखि मनाइदै आएको भगवती जात्रालाई राष्ट्रिय महत्व दिएर देशभर नै विदा दिनुपर्ने माग पाल्पाली राख्दै आएका छन् । प्रदेश सरकारले २०७७ सालमा ६ दिन दिने विदामा पाल्पाको भगवती जात्रालाई समेटेको छ । माघी दुई दिन, वकर इद र प्रदेश स्थापना दिवस १\१ दिने प्रदेशभरी विदान दिने निर्णय गरिएको छ । भूमे पूजा रुकुम र रोल्पा, बडकवा अतवारी थारु समुदायलाई र भगवती जात्रा पाल्पा जिल्लामा विदा दिने निर्णय गरिएको भाैतिक पूर्वाधार मन्त्री तथा प्रवक्ता बैजनाथ चौधरीले बताउनुभयो । यसैगरी प्रदेशले तराईका जिल्लालाई ८ लाख र पहाडी जिल्लालाई ५ लाख रुपैँया जिल्ला विपद व्यवस्थापन समितिलाई दिने निर्णय गरेको छ ।