सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

सामाजिक सञ्जालबाटै भरपर्दो सुचना अपडेट, सेवाग्राहीलाई सहज


विजयकुमार बौडेल – 
वैशाख १५ – विद्युत गएको बेला मर्मत हुँदै गरेको सुचना होस् या फल्ट नभेटिएको सुचना । पाल्पा वितरण केन्द्रले क्षणक्षणमै हरेक सुचना सामाजिक सञ्जाल फेसबुक मार्फत दिने गरेपछी सेवाग्राहीलाई सहज भएको छ ।

बिहान, दिउँसो या राती जुनसुकै बेला विद्युत अवरोध भएपछी त्यसको कारण र मर्मत हुन लाग्ने संभावित समयका विषयमा केन्द्रले फेसबुकमा सुचना अपडेट गर्दा सेवाग्राहीले सहज महसुस गरेका हुन् । तानसेन नगरपालिका वडा नं. १ का जयराम सापकोटाले नेपाल विद्युत प्राधिकरण पाल्पा वितरण साखाले सञ्चालन गरेको फेसबुकको सुचनाले धेरै सहज भएको बताउनुभयो ।

“विद्यतले यो फेसवुक आईडि मार्फत वेला वेलामा जुन जानकारी दिने गरेको छ, त्यो अत्यन्तै सह्रानिय छ । म त आजकल लाईन गयो भने फोन गर्न भन्दा पाल्पा वितरण केन्द्र आइडि खोल्न तर्फ लाग्छु जहाँ भरपर्दो खवर पाउने गरेको छु ।” सापकोटाले भन्नुभयो ।

सेवाग्राहीले फेसबुकमै आफ्ना जिज्ञासा र गुनासो पनी राख्ने गरेका छन् । वितरण केन्द्रले त्यसको जवाफ पनी त्यहीँ रिप्लाईमै दिने गरेको छ । केन्द्रले विद्युत महशुल बुझाउने समय, छुट, अनलाईन, ईसेवालगाएतबाट बुझाउन सकिने सुचनाहरु पनी राख्दा सेवाग्राहीलाई थप सहज भएको छ ।

केन्द्रले सेवाग्राहीको जिज्ञासा सम्बोधनका लागी जुनसुकै बेला उठ्ने ल्याण्डलाईन टेलिफोन पनी सञ्चालन गरेको छ । पाल्पामा पानी पर्ने संभावना हुने वित्तिकै लाईन जाने समस्या भने नभएको होईन तर जुनसुकै अवस्थाको सुचना दिने पक्षमा भने केन्द्र अगाडी छ ।

केन्द्रले सर्भिस केवल या वितरण लाईन बिग्रिएमा अथवा मिटर रिडिङ तथा बिल सम्बन्धि समस्या भएमा तुरुन्त समाधान गर्ने जनाएको छ । केन्द्रले १२ बजे सम्म खबर प्राप्त भएमा सोही दिन र त्यसपछी भएमा अर्को दिन सम्म समाधान गर्ने जनाएको हो ।

पाल्पा वितरण केन्द्रले तानसेन बजार, आर्यभञ्ज्याङ, ताहुँ, बाँसटारी, भैरवस्थान र अम्लाबासका स्थानबाट फ्यूज सेवा सञ्चालन गरेको छ । हरेक फ्यूज सेवामा सम्पर्क व्यक्ति परिचालन गरेर सकेसम्म छिटो सेवा प्रवाह गर्ने कोसिस रहेको केन्द्रले जनाएको छ ।

सेवा सम्बन्धि सुचना प्रवाह र जानकारीमा ढिलासुस्ती गर्ने प्रायः अन्य सरकारी कार्यालयहरुको लागी विद्युत प्राधिकरण पाल्पा वितरण केन्द्र नमुना भएको सेवाग्राहीको भनाई छ ।