सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

बगनासकालीका व्यवसायिक किसानको एघार बाख्रा मरेपछी मर्कामा

शिव बस्याल – 
जेठ ११ – व्यवसायिक बाख्रापालक बिशाल बस्याल एक हप्ता भित्र ११ वटा बाख्रा मरेपछी मर्कामा पर्नुभएको छ ।

रविकिसन बाख्रा फर्म बगनासकाली ६ लाम्दीमा व्यवसायिक बाख्रापालन गर्दै आउनुभएका बस्यालको फर्मका ११ वटा एक्कासी मर्दा किसान बस्याल मर्कामा पर्नुभएको हो । बस्यालको एक हप्ता भित्रमा ५ वटा पाठा, ४ वटा पाठी र २ वटा माउ मरेको छ ।

फर्म सञ्चालक बस्यालले एक्कासी बाख्रा लठ्ठ पर्ने र र्याल काढ्ने गरेको बताउनुभयो । बस्यालले प्राविधिक बोलाई उपचार गर्दा समेत निको हुन नसकेको बताउनुभयो । बस्यालले फर्म सञ्चालन गर्न लागेको एक बर्ष मात्र भएको थियो ।

“आफ्नै क्षेत्रमा कृषी गरेर आत्मनिर्भर हन्छु भनेर व्यवसायिक रुपमा बाख्रापालन गर्न सुरु गरेको थिएँ ।” किसान बस्यालले दुखेसो पोख्दै भन्नुभयो । “एक्कासी के आईलागेर बाख्रा मरे । स्थानिय तहहरुले केही न केही भएपनी दुखेको घाउमा मल्हम लगाईदिए हुन्थ्यो ।”

किसान बस्यालले ५० वटा बाख्रा पाल्नुभएको छ । बस्यालले देशमै व्यवसायिक पशुपालन गरि आम्दानी गरि यहीँ टिक्नुपर्छ भन्ने शन्देस दिन काम गरेको भएपनी सपना तुसारापात भएको बताउनुभयो । बस्यालले स्थानिय तहको सहयोग पाए थप हौसला मिल्ने र बाँकी यूवाहरुलाई पनी काम गर्ने प्रेरणा मिल्ने बताउनुभयो ।