सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव ऐतिहासिक रानीमहलको रङ फेरिएपछी सामाजिक सञ्जालमा बहस असार पन्ध्र: किसानलाई रोपाईंकै चटारो बिद्यालयबाट क्वारेन्टिन हटाउने कि ? विदेशबाट फर्केकाहरुलाई कृषि पशुपालनमा सहभागी गराउने रम्भाकाे नीति तथा कार्यक्रम पूर्वखोला गाउँपालिकाको बजेट ४४ करोड, कृषि, स्वास्थ्य र शिक्षामा प्राथमिकता

रिब्दीकोटले बाँड्यो थोपा सिंचाईका सामग्री

विमला ज्ञवाली – 
जेठ ११ – कृषी उत्पादनलाई प्राथमिकतामा पारि रिब्दीकोट गाउँपालिकाले कृषकहरुलाई थोपा सिंचाईंका सामग्री वितरण गरेको छ ।

गाउँपालिकाले वडा नं. ६ ठिमुरेका ६० किसानहरुलाई उत्पादन वृद्धिका लागी टेवा पुर्याउन थोपा सिंचाईका सामग्री वितरण गरेको हो । प्रशस्त पानी नहुने स्थानमा किसानहरुले थोपा सिंचाईको माध्यमबाट कृषी उपज उत्पादन गर्न सहज होस भनी सामग्री वितरण गरिएको गाउँपालिका अध्यक्ष नारायण बहादुर जिसीले बताउनुभयो । जिसीले किसानलाई कोरोना संक्रमणको बेला उत्पादनलाई जोड दिने खालको कार्यक्रम आवश्यक ठानेर थोपा सिंचाईका सामग्री वितरण गरेको बताउनुभयो ।

उपाध्यक्ष लक्ष्मी खनालले लकडाउनको बेला सबै जना सुरक्षित भएर एकाघरका परिवार मात्र मिलेर खेतीपतीको काम गर्न अनुरोध गर्नुभयो । खनालले यो बेला गाउँपालिकाले कहीँ कतैको पनी जग्गा बााझो नहोस् भन्ने निति अनुसार किसानका लागी कार्यक्रम ल्याएको बताउनुभयो ।

वडाध्यक्ष तुल बहादुर जिसीले प्रशस्त पानी नभएकाले थोपा सिंचाई प्रभावकारी हुने बताउनुभयो । वडाध्यक्ष जिसीले पानीको बचतका साथै घरमा प्रयोग गरेको पानी थोपा सिंचाई मार्फत कृषी कार्यमा प्रयोग गर्न पाउने भएकोमा किसानहरु खुसी भएको बताउनुभयो ।

थोपा सिंचाईका लागी आवश्यक ड्रम, पाईप लगाएत सामग्री किसानलाई वितरण गरेको गाउँपालिकाका प्रमुख प्रसासकिय अधिकृत ऋषि अर्जेलले जानकारी दिनुभयो ।