सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

अनलाइन बादबिवादमा दमकडाकी विनिता पराजुली प्रथम

पाल्पा- तानसेन नगरपालिका शिक्षा शाखाले आयोजना गरेकाे माध्यमिक तह स्तरिय अनलाइन वादविवाद प्रतियोगितामा दमकडा माध्यमिक विद्यालय प्रथम भएको छ ।

विज्ञान वरदान कि अभिशाप भन्ने विषयक वादविवाद प्रतियाेगितामा दमकडा नमूना माध्यमिक विद्यालयका छात्रा विनिता पराजुलीले गहन प्रस्तुति देखाइ प्रथम स्थान हासिल गर्न सफल हुनुभएको हाे । काेभिड १९ र बन्दाबन्दीका कारण अनलाइनमार्फत सञ्चालन गरिएको बादविवाद प्रतियोगितामा जनता माध्यमिक विद्यालयका छात्रा सदिक्षा ढकाल दोस्रो र सेन्ट कपितानियाे स्कूलका प्रेक्क्षा पौडेल तेस्रो स्थान हुन सफल भएका छन् ।

तानसेन नगरपालिकाका १८ विद्यालयकाे सहभागिता रहेकाे साे प्रतियाेगितामा विज्डम बाेडिङ बाँसटारीका प्रविण बस्याल , न्यू हाेराईजनकी विज्ञा तिमल्सेना र देववाणी संस्कृत तथा साधारण माविकी अर्चना ज्ञवाली सान्त्वना भएका छन् ।

तानसेन नगरपालिकका प्रमुख अशाेक कुमार शाहीकाे प्रमुख आतिथ्यता र उपप्रमुख लक्ष्मी पाठककाे विशिष्ट आतिथ्यतामा सम्पन्न कार्यक्रममा शिक्षा शाखा प्रमुख रेशमलाल न्याैपाने,प्याब्सन पाल्पाका अध्यक्ष भरत प्रसाद न्याैपाने, दमकडा माविका प्रअ माेहन सापकाेटा,प्यारागन बाेर्डिङका प्रिन्सिपल गंगा बहादुर खत्री , जनता माविका शिक्षक राम प्रसाद ढकाल लगायतले मन्तव्य व्यक्त गर्दै वादविवाद प्रतियाेगिताले लकडाउनकाे समयमा निष्कृय जस्तै भएका विद्यार्थीहरुलाई केही हदसम्म् कृयाशील बनाएकाे विश्वास व्यक्त गर्नुभयाे ।

कार्यक्रममा बाेल्दै प्रमुख अतिथि शाहीले प्रतियोगिताले विद्यार्थीहरूकाे क्षमता अभिबृद्वि गर्नुका साथै शैक्षिक विकासमा याेगदान पुग्ने विश्वास व्यक्त गर्नुभयाे । प्रतियाेगिताकाे निर्णायककाे भूमिकामा शिक्षा शाखा अधिकृत रेशमलाल न्याैपाने,स्राेतव्यक्ति लक्ष्मी ढुङ्गाना,समितिका सदस्य भावना खनाल रहनुभएकाे थियाे ।

प्रतियाेगितामा प्रथम हुनेले  ५ हजार ,द्वितीय हुनेले ४ हजार र तृतीय हुनेले ३ हजार र सान्त्वनाले १ हजार प्राप्त गरेका छन् । जुम एप्लिकेशनबाट सञ्चालन भएकाे कार्यक्रमकाे सहजीकरण सूचना प्रविधि अधिकृत  प्रकाश गैरेले गर्नुभएकाे थियाे । अतिरिक्त कृयाकलाप समितिका अध्यक्ष कृष्ण बहादुर थापाकाे सभापतित्व र सदस्य कृष्ण मल्लकाे सञ्चालनमा कार्यक्रम चलेकाे थियाे ।