सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

महिला तथा बालबालिकामैत्री क्वारेन्टिन निर्माणमा जोड दिँदै पर्पल फाउण्डेसन

विजयकुमार बौडेल – 
जेठ २९ – कोरोना भाईरस संक्रमितको सम्पर्कमा आउन सक्ने व्यक्तिहरु बस्ने क्वारेन्टिनलाई महिला तथा बालबालिकामैत्री बनाउन पर्पल फाउण्डेसनले पहल थालेको छ ।

अरु सामान्य व्यक्तिलाई भन्दा फरक चिज आवश्यक पर्ने भएकाले क्वारेन्टिन महिला तथा बालबालिकामैत्री हुनुपर्ने भन्दै पर्पल फाउण्डेसनले लैंगिक मैत्री क्वारेन्टिन र राष्ट्रिय महिला आपतकालिन कोष निर्माण गर्न सरकारलाई आग्रह गरेको हो ।

कैलालीको धनगढी गौरीफण्टा नाकाबाट आएका एक हजार भन्दा धेरै महिला तथा बालबालिकाहरुलाई पर्पल फाउण्डेसनले पर्पल झोला वितरण गरेको छ । पर्पल झोलामा बालबालिकाका लागी कपडा र महिलाका लागी सेनिटरी प्याड लगाएतका सामग्री रहेको हुन्छ ।

पछिल्लो समय कपिलवस्तुमा कोरोना भाईरसको संक्रमण बढेकोले त्यहाँको क्वारेन्टिनमा पर्पल झोला वितरण गर्ने योजना रहेको ले बताउनुभयो । कोरोना भाईरसको संक्रमण बढेसंगै गत चैत्र महीनामा औषधी उपलब्ध नभएर मात्र ५० भन्दा बढी सुत्केरी आमहरुले ज्यान गुमाईसकेका भन्दै सरकारको त्यसतर्फ ध्यान दिन जरुरी रहेको पपर्ल फाउण्डेसनकी सिर्जना काफ्लेले बताउनुभयो ।

क्वारेन्टिनलाई महीला, बालबालिका तथा अपाङ्गमैत्री बनाउन न्युनतम मापदन्ड आवश्यक छ । न्यूनतम मापदन्ड निर्माणले फरक आवश्यकता भएका समुदायलाई सहयोग र राहत छिटो पुग्ने पर्पल फाउण्डेसनको विश्वास रहेको छ ।

स्थानिय तहको सहकार्यमा महिला तथा बालबालिकालाई क्वारेन्टिनमा सहज होस् भनी योजना बनाएर काम गर्न लागेको फाउण्डेसनकी काफ्लेले बताउनुभयो । पर्पल फाउण्डेसनले क्वारेन्टिनमा रहेका महीला तथा बालबालिकालाई आवश्यक सहयोग गरिरहेको छ ।