सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

राम्दीमा महायज्ञ गरेको ९ वर्षसम्म आयोजक नै गायब, चन्दादाताले खाेजे हिसावकिताब

राम्दी । पाल्पा र स्याङ्जाको संगम स्थल पवित्र राम्दीधाममा ९ वर्ष अगाडि संचालन भएको महायज्ञको हिसाव किताव सार्वजनिक नगरी आयोजक बेखबर बनेकाे स्थानीय चन्दादाताहरुले आरोप लगाएका छन् । 

राम्दीमा २०६८ साल कात्र्तिक १८ देखि २५ गतेसम्म सञ्चालित श्रीमद्भागवत सप्ताह महायज्ञ तथा धार्मिक पर्यटन महोत्सवको आय व्यय सार्वजनिक नगरेको, महायज्ञबाट उठेको रकमबाट बनाउने भनेका भौतिक पूर्वाधार र संरचना नबनाएको र करोडौं रकमकाे हिसावकिताव नदेखाएकाेमा स्थानीय चन्दादाताले आयोजककाे ध्यानाकर्षण गराएका छन् । स्थानीय चन्दादाता नारायण प्रसाद अधिकारी र बोधराज भण्डारी समेतले पाल्पा र स्यांजाका पत्रकारहरुलाई बोलाएर हिसावकिताव खाेजीदिन अनुराेध गर्नुभएपछि याे कुरा बाहिर  आएको हो । महायज्ञ भएको १० वर्ष हुन लाग्यो, अहिलेसम्म न हिसाव छ, न विकास छ । नारायण प्रसाद अधिकारीले भन्नुभयो, “चन्दादाता, भक्तजनलाई झुक्काएर उठाएको पैसाको समेत सदुपयोग भएको छैन । धर्मका नाममा ब्रम्हलुट भयाे । “

रामनदी धाम राम्दीमा गुरुयोजना अनुसारका भौतिक संरचना निर्माण गर्ने, व्यवस्थित मसान घाट निर्माण गर्ने, नुहाउने घाट, आयुर्वेदिक औषधालय निर्माण, विज्ञान अध्ययनका लागि पुस्तकालय स्थापना, पुष्पबाटिका, गौशाला निर्माण, दिनदुखीको लागि अन्न क्षेत्र निर्माण लगाएका काम गर्ने भनेर महायज्ञ गरिएको थियो । महायज्ञमा १ करोड ६६ लाख ४० हजार २ सय ४३ रुपैंया उठेकाे बताएकाे तर अहिले आयोजकले नै नदेखिनु चिन्ताजनक विषय हाे  बोधराज भण्डारीले भन्नुभयाे । भण्डारीले  आफूहरुले स्थानीय वडा कार्यालय, नगरपालिकाको न्यायिक समिति, जिल्ला प्रहरी कार्यालय समेतमा उजुरी दिएको भए तापनि कुनै सुनुवाइ नभएकोले पत्रकार सम्मेलन मार्फत जानकारी गराउनु परेको बताउनुभयो । धर्मालम्बीहरूले आफ्नो गास कटाएर भएपनि धामको विकासको लागि  दान गरे । चन्दा संकलन गर्यौं तर धर्मको नाममा व्यापार र लुट भएकाले हामीले विरोध गरेका हौं ठानेश्वर भट्टराईले भन्नुभयो। पण्डित दिनबन्दु पोखरेल बाचक रहेकाे त्याे महायज्ञ संचालन समितिका अध्यक्ष दिलिप प्रताप खाँड रहनुभएको थियो । उहाँ हाल वालिंग नगरपालिकाको प्रमुख समेत हुनुहुन्छ ।

पैसा संकलन गर्नको लागि महायज्ञ गर्नेहरुको लहर नै चलेको छ । सार्वजनिक विद्यालय, मठ मन्दिर, पर्यटन विकास, भौतिक विकास, प्राविधिक शिक्षालय, शैक्षिक विकास आदिका नाममा धार्मिक महायज्ञ भनेर विभिन्न उद्देश्य राख्ने र चन्दादाताहरुलाई विभिन्न प्रलोभन पारेर रकम असुल गर्ने गरिन्छ । चन्दादाताहरुबाट उठाइएको रकमको सहि रुपमा सदुपयोग हुन सकेको छैन ।महायज्ञका नाममा जाे काेहीले पनि चन्दा संकलन गर्ने र खर्च गर्ने प्रवृति निरूत्साहित गर्न स्थानीय सरकार र  स्थानीय प्रशासनले समयमै ध्यान दिनुपर्ने देखिन्छ ।