सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

पाल्पामा पूँजीगत तर्फ ६१ र चालुतर्फ ९१ प्रतिशत बजेट खर्च

पाल्पा । आर्थिक वर्ष २०७५\०७६ मा पाल्पा जिल्लाका सरकारी कार्यालयहरुले पूँजीगत तर्फ ६१.९९ प्रतिशत र चालुतर्फ ९०.७० प्रतिशत बजेट खर्च गरेका छन् ।

संघको पूँजीगततर्फ ५५.२२, चालुतर्फ ९४.१२ र प्रदेशको पूँजीगततर्फ ७५.८६ । चालुतर्फ ७१.२५ प्रतिशत खर्च गरेको प्रमुख कोष तथा लेखा नियन्त्रक खेमराज घिमिरेले बताउनुभयो । कोष तथा लेखा नियन्त्रकको कार्यालयका अनुसार संघीय सरकारबाट संघअन्तर्गतका कार्यालयहरुका लागि प्राप्त पूँजीगत तर्फ ४ अरव ६८ लाख २६ हजार ९९ रुपैंया मध्य २ अरव २१ करोड २७ लाख ५४ हजार ४सय ७० रुपैया खर्च भई १ अरब ७४ करोड ४७ लाख २८ हजार रुपैंया खर्च हुन नसक्दा फ्रिज भएको छ । चालु तर्फ ५ अरव ६४ करोड ५२ लाख ५५ हजार रुपैँया विनियोजित मध्य ५ अरब ३१ करोड ३१ लाख ७७ हजार खर्च भई ३३ करोड २० लाख ७८ हजार ८ सय ५ रुपैया फ्रिज भएको छ ।

प्रदेश सरकारबाट चालु तर्फ प्राप्त ९९ करोड १ लाख ५४ हजार मध्य ७० करोड ५४ लाख ४६ हजार रुपैया खर्च भई २ करोड ८४ लाख ७० हजार रुपैया खर्च हुन नसक्दा फ्रिज भएको छ । पूँजीगत तर्फ १ अरव ७० करोड ९४ लाख ५१ हजार मध्य १ अरब ३३ करोड १० लाख ४ हजार खर्च भइ ३७ करोड ८४ लाख ४७ हजार फ्रिज भएको छ । कोभिड १९ को संक्रमणको त्रास, लकडाउन हुँदा निर्माण सामाग्रीको अभाव, कामदार फिर्ता र निमार्ण स्थलमा सुरक्षाको जोखिम हुँदा वित्तीय प्रगति नभएकोले ठुलो रकम फ्रिज भएको छ ।

संघको पूँजीगत तर्फ ५२.२२ प्रतिशत र चालु तर्फ ९४.१२ प्रतिशत वितिय प्रगति भएको छ । संघअन्र्तगत डिभिजन सडक कार्यालयलाई प्राप्त चालु तर्फ १ करोड ५३ लाख ९० हजार मध्य १ करोड २२ लाख ५६ हजार खर्च भइ ७९.६४ प्रतिशत वितिय प्रगति भएको छ । पूँजीगत तर्फ ४६ करोड ८२ लाख २८ हजार मध्य २१ करोड ४० लाख ५ हजार रुपैया खर्च भई संघीय कार्यालयहरु मध्य सबै भन्दा कम ४५.७० प्रतिशत वितिय प्रगति देखिन्छ । नेपाल सरकार र प्रदेश सरकारबाट प्राप्त बजेटको खर्चको स्थिति कोभिड १९ ले नराम्रोसँग प्रभावित तुल्याएको छ ।

उत्तर दक्षिण कालिगण्डकी कोरीडोर लागि प्राप्त चालु तर्फ १ करोड ८ लाख ७६ हजार मध्य ९० लाख ३६ हजार र पूँजीगत तर्फ १ अरब ९९ करोड ४९ लाख ५० हजार मध्य १ अरव ७ करोड १६ लाख रुपैया खर्च भइ वित्तीय प्रगति ५३.७२ प्रतिशतमा सीमित भएको छ । संघअन्तर्गत पुल योजना पशिचम सेक्टर कार्यालयको वित्तीय प्रगति सबैभन्दा बढी भएको छ । पुल योजनाको चालुतर्फ १ करोड १२ लाख ३९ हजार मध्य ७० लाख १३ हजार खर्च भई वित्तीय प्रगति ६२ प्रतिशत भएको छ । पूँजीगततर्फ ४२ करोड ९४ लाख ३५ हजार मध्य ४० करोड ३६ लाख ३३ हजार रुपैंया खर्च भई ९३. ९९ प्रतिशत वितिय प्रगति भएको छ ।

यसैगरी प्रदेश सरकार अन्तर्गत खानेपानी तथा सरसफाइ डिभिजन कार्यालयलाई चालुतर्फ निकासा भएको एक करोड ४२ लाख ४६ हजारबाट १ करोड १८ लाख ७२ हजार खर्च भई ८३. ३३ प्रतिशत वित्तीय प्रगति र पूँजीगत तर्फ ७० करोड ८५ लाख ७४ हजार मध्य ६४ करोड ४० लाख ५० हजार खर्च गरी ९०. ८९ प्रतिशत वित्तीय प्रगति गरेको छ । डिभिजन वन कार्यलयले ९१.०५ प्रतिशत, भु तथा जलाधार व्यवस्थापन कार्यलयले ८४.३८ प्रतिशत, कृषि ज्ञान केन्द्रले ९९.६१ प्रतिशत, भेटेरीनरी अस्पताल तथा पशुसेवा विज्ञ केन्द्रको ४४.१० प्रतिशत, सडक पुर्वाधार विकास कार्यालयको ६९.३४ प्रतिशत र डिभिजन सिंचाइ कार्यालयको ६१. ०५ प्रतिशत वित्तीय खर्च भएको छ ।

कोष तथा लेखा नियन्त्रकको कार्यलयको तथ्याङ्क अनुसार हरेक वर्ष जिल्लागत बजेट वृद्धि भए तापनि खर्चको दर भने कम भएको भएको छ । यो तथ्यांकमा स्थानीय तहको खर्च भने गणना गरिएको छैन ।