सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

पाल्पाको आइकोन र पहिचान बन्यो तानसेन बोर्ड

तानसेन । पाल्पामा पर्यटकलाई आकर्षित गर्न श्रीनगरको बीच भागमा लेखिएको तानसेन बोर्डले सबैको ध्यान खिच्न थालेको छ ।

निर्वाचन क्षेत्र पूर्वाधार विशेष कार्यक्रमअन्तर्गत निर्माण गरिएको तानसेन बोर्डको अक्षर जडान गर्ने कार्य सम्पन्न भएको छ । निर्माण कार्य सम्पन्न हुँदा यो तानसेनको ‘आइकोन’ बन्ने निश्चित छ । तानसेन बोर्ड उपभोक्ता समितिका अध्यक्ष करुणा काफ्लेले पाल्पा घुम्न आएका पर्यटकलाई तानसेन पहिचान सधैभरि संझनामा आउने बनाउन यो बोर्डले काम गर्ने विश्वास व्यक्त गर्नुभयो । अध्यक्ष काफ्लेले भन्नुभयो, ‘कोभिड १९ का कारण काम गर्न कठिन र समस्या भयो तर तानसेनको पर्यटन विकासका लागि कोशेढुंगा हुने यो बोर्ड निर्माण समितिको अध्यक्ष बन्ने अवसर पाएकोमा म खुशी छु ।’ 

अंग्रेजीमा TANSEN लेखिएको यस बोर्डले पाल्पाको जिल्ला सदरमुकाम तानसेनलाई थप सौन्दर्यकृत गरेको छ । श्रीनगरमा अवस्थित सल्लाघारीको बीचमा निर्माण गरिएको यो तानसेन बिजुली बत्ती जडान नहुँदै बजार क्षेत्रबाट देखिने भएको छ । तानसेन नगरपालिकाका प्रमुख अशोककुमार शाहीले भारतीय पर्यटक टाढैबाट यो बोर्ड देखेर तानसेन प्रवेश गर्ने विश्वास जागेको बताउनुभयो । तानसेन नगरपालिका वडा नं ८ को भालेबासबाट देखिने गरी बनाइएको यसले पर्यटकलाई आकर्षित गर्ने तानसेन नगरपालिकाका इन्जिनियर रामप्रसाद श्रेष्ठले बताउनुभयो । यो प्राविधिक रुपले ढुंगाको चट्टान खोजेर त्यसमाथि जग उठाएकाले बलियो पनि रहेको उहाँको भनाई छ ।

पाल्पा २ का सांसद सोमप्रसाद पाण्डेयले गत आर्थिक वर्ष २०७६\०७७ मा निर्वाचन क्षेत्र पूर्वाधार विशेष कार्यक्रमअन्तर्गत ५० लाख विनियोजन गर्नुभएको थियो । तानसेन नगरपालिकाले असार मसान्तसम्मको कामको मूल्यांकन गरी उपभोक्ता समितिलाई २८ लाख ५४ हजार रुपैँया भुक्तानी दिएको सुनेको छु, अब बाँकी काम अन्य स्रोत खोजेर सम्पन्न गर्ने याेजना रहेको सांसद पाण्डेयले बताउनुभयो । उहाँले भन्नुभयाे, ‘ऐतिहासिक र प्राचीन सहर तानसेनलाई पर्यटकीय गन्तव्यको रुपमा विकास गर्न धेरै पूर्वाधारका काम गर्नुपर्ने छ, हलिउडको संझना हुने गरी तानसेन संझाउन यो उपयुक्त हुनेछ ।’

कोभिड १९ र बन्दाबन्दीका कारण समयमा सामग्री नपाउँदा बजेट पूर्ण रुपमा खर्च हुन सकेन । भुईं ढलान, पर्खाल, रंगरोगन र विजुली बत्ती जडानको काम अधुरो रहेको छ । पर्यटन व्यवसायी धनिश्वर बस्यालले तानसेन बोर्डमा रङ्गरोगन, आकर्षक बत्ती जडान, छेकिने सल्ला हटाउने वित्तिकै तानसेन प्रवेश गर्नेको आँखा यसमा पर्ने बताउनुभयो ।

TANSEN बाेर्ड कस्ताे छ ?

तानसेन फलाम धातुले लेखिएको छ । तानसेन लेखिएको धातु मात्र १६ हजार ३ सय १२ किलोग्राम रहेको छ । तानसेन बोर्ड अड्याउने स्ट्रक्चरको तौल करिव ५६ हजार किलोग्राम रहेको छ । हरेक अक्षर ८ मिटरका अग्ला छन् भने जहाँ ६ वटा अक्षर रहेका छन् । एक र अर्को अक्षरको बीचमा ८० सेन्टिमिटर दूरी रहेको छ । नजिकैबाट हेर्दा तानसेन बोर्डको जगमा ९ मिटरका ६ वटा पिलर र ८ मिटरको सहयोगी ६ वटा पिलर खडा गरिएको छ । जहाँ ४७.५ मिटरका ६ वटा विममाथि बोर्ड राखिएको छ । मुख्य पिलर लम्बाई चौडाइ र उचाइ ६ फिटको रहेको छ भने सहयोगी पिलर ४ फुटको रहेको छ ।