सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

भर्चुअल माध्यमबाट पढाउँदै शिक्षक महासंघ तानसेन

पाल्पा । नेपाल शिक्षक महासंघ तानसेन नगरसमितिले विद्यार्थीसँग शिक्षक महासंघअभियान अन्तर्गत भर्चुअल कक्षा सुरु गरेको छ ।

कक्षा १० का विद्यार्थीको निम्ति सञ्चालन गरिएको भर्चुअल कक्षाको नेपाल शिक्षक महासंघका जिल्ला अध्यक्ष देवीप्रसाद भट्टराईले उदघाटन गर्नुभयो । अध्यक्ष भट्टराईले कोरोना महामारीको बीचमा पनि शैक्षिक क्रियाकलाप नियमित सञ्चालन गनुपर्ने परिस्थितिको आँकलन गरी महासंघको तानसेन समितिले थालेको रचनात्मक कार्यको प्रशंसा गर्नुभयो । इन्टरनेटको सहायताले घरमै बसेर शिक्षकले पढाउने र विद्यार्थीले पढ्न पाएका छन्, जुन खुशीको कुरा हो अध्यक्ष भट्टराईको भनाई छ ।

नेपाल पत्रकार महासंघ पाल्पाका अध्यक्ष राजेशकुमार अर्यालले विद्यालयमा भौतिक उपस्थिति बर्जित गरिएको समयमा वैकल्पिक माध्यमबाट शिक्षण गर्नु र सिकाइ प्रक्रिया अगाडि बढाउनुको विकल्प नरहेको बताउनुभयो । महासंघका नगर अध्यक्ष हरिप्रसाद घिमिरेले सामुदायिक विद्यालयहरुको सहकार्यले विद्यार्थीको सिकाइ उपलब्धी बढ्ने विश्वास व्यक्त गर्नुभयो ।

नगरपालिका भित्र रहेका सामुदायिक विद्यालयका करिव २ सय विद्यार्थीहरु जुम कक्षामा सहभागी भएका छन् । विद्यालयको पहिचानसहित विद्यार्थी जुममा जोडिएका छन् । जिओजेब्रा सफ्टवेयर, अडियो, भिडियो सामग्रीसहित पावर पोइन्ट प्रयोग गरेर शिक्षकले पठनपाठन गरेका छन् । पहिलो दिन गणित र अंग्रेजीका कक्षा चलेका थिए ।

कोभिड १९ का कारण विगत ६ महिनादेखि विद्यार्थीको भौतिक उपस्थितिमा विद्यालयहरु सञ्चालन हुन सकेका छैनन् । विद्यालयहरुले परियोजना कार्य, टोल शिक्षा र दूरशिक्षा कार्यक्रममार्फत् सिकाई प्रक्रियालाई निरन्तरता दिने कोशिस गरिरहेका छन् ।