सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

पक्लुहवा अम्लिहान सडकको अवस्था बेहाल, निर्माण व्यवसायी सम्पर्कविहिन

तानसेन । बाँसटारी झडेवा मोटरबाटोअन्तर्गतको पक्लुहवादेखि अम्लिहानसम्मको सडक समयमा कालोपत्रेको काम सुरु नहुँदा स्थानीय जनता आक्रोसित भएका छन् ।

अघिल्लो आर्थिक वर्षमा सम्झौता भएको यो आयोजना चालु वर्षको तीन महिना बितिसक्दा काम सुरु हुन नसकेपछि स्थानीय बासिन्दा आक्रोसित भएका हुन् । संगमचोक, तिन्टीआँप, अर्खले, दमकडा, अम्लिहान क्षेत्रमा सडक भत्किएर दूरावस्थामा पुगेको छ । तानसेन नगरपालिका ७ पक्लुहवादेखि वडा नं ९ को अम्लिहानसम्म सडकको अवस्था बेहाल रहेको चालक शिवप्रसाद बस्यालले बताउनुभयो । उहाँले भन्नुभयो, ‘बजेट विनियोजन भयो भनेर सुनेको पनि एक वर्ष भयो, अहिलेसम्म कुनै सुरसार छैन ।’

तानसेन नगरपालिकाले पक्लुहवा अम्लिहान खण्डको तीन किलोमिटर सडक कालोपत्रे गर्न गत जेठ २१ गते श्री जयनेपाल इश्वर विवेक एण्ड कुबेर जेभी स्याङजासँग सम्झौता गरेको थियो । निर्माण व्यवसायीले आफूले काम नगरेर अरुलाई पेटी ठेक्का दिन खोजेको भन्दै स्थानीय बासिन्दाले गुनासो गरेका छन् । नगरपालिकाका इन्जिनियर रामप्रसाद श्रेष्ठले लकडाउन सकिएकाले तत्काल काम सुरु गर्न निर्माण व्यवसायीलाई ताकेता गरिएको बताउनुभयो ।

माडी चक्रपथको सडक बिस्तार र सडक बोर्डले मर्मत गर्न ओटासिल उक्काएपछि पक्लुहवा अम्लिहान खण्डमा खाल्डाखुल्डी पर्न थालेको हो । दुबै आयोजनाले काम नगरेपछि बाटो जीर्ण भएकाले नगरपालिकाले समपुरक बजेटबाट ठेक्का लगाएको तानसेन ९ का वडाअध्यक्ष हरिसुमर रेग्मीले बताउनुभयो । जिल्ला सदरमुकाम जोड्ने सडकमध्ये बाँसटारी झडेवा सडक आर्थिक सामाजिक महत्व बोकेको सडक हो ।

विगत तीन वर्षदेखि बाँसटारी अम्लिहानसम्मको सडक खाल्डाखुल्डी र हिलाम्य हुन थालेको छ । सडकको अवस्था बिग्रिएकाले दैनिक यात्रा गर्ने सयौं यात्रुले सास्ती बेहोर्नु परेको छ । वर्षाका बेला पानी जमेर हिलाम्य हुने र हिउँदमा धुलो उठेर वरिपरि बस्नै नहुने अवस्था भएको छ । साना ठूला सवारी साधनको पट्टा भाँचिने, गाडी लच्किएर ठोक्किने गरेको यातायात व्यवसायीको भनाई छ ।

तानसेन नगरपालिकाका प्रमुख अशोककुमार शाहीले ठेक्काको काम समयमा सुरु नहुने, तोकिएको म्यादमा नसकिने कारणले जनता पटकपटक कार्यालयमा डेलिगेसन आएकाले यस विषयमा निर्माण व्यवसायी बोलाएर गम्भीरतापूर्वक छलफल गर्ने जानकारी दिनुभयो । नगरपालिकाले विभिन्न समयमा ठेक्का लगाएका एक अर्वभन्दा बढीको योजनाहरु काम सुरु नभएर अलपत्र परेका छन् । बाँसटारी पक्लुहवा र अम्लिहान सराई खण्डको अवस्था पनि बेहाल छ ।