सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

तानसेनमा म्याद नाघेको बोटल पानी बेचेकाे फेला

पाल्पा । जिल्लासदरमुकाम तानसेन बजारमा व्यापारीले उपभाेक्तामाथि चरम लापरबाही गरेको पाइएको छ।

घरेलु तथा साना उद्योग कार्यालय पाल्पाले तानसेन बजारमा छड्के अनुगमन गर्दा  अनुगममन टाेलीलले खुलेआम उपभोक्ता ठगिएकाे निश्कर्ष निकालेका हुन्‌।बजार अनुगमन गर्दा वर्षौंअघि म्याद सकिएका सामग्री बिक्री गरेर व्यापारीहरूले उपभोक्तालाई ठगेको खुलेको छ।

बसपार्कमा रहेको होटल डायमण्डले एक वर्षअघि नै म्याद नाघेको बोटल वाटर (बोत्तलको पानी) बिक्री गरेको फेला परेको जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाका प्रशासकीय अधिकृत रमा श्रेष्ठले बताउनुभयाे । बिक्री गर्नको लागि फ्रिजमा चिसो बनाएर राखिएको अवस्थामा म्याद नाघेको पिउने पानी फेला परेको छ। श्रेष्ठका अनुसार होटलमा म्याद नाघेका ब्राण्डेड चकलेट समेत बरामद गरिएको छ। एक वर्ष म्याद नाघेका ६५ रुपैयाँसम्म पर्ने चकलेट होटलमा बिक्री गर्न राखिएका थिए ।

कस्मेटिक पसलमा सात वर्ष पहिले नै म्याद नाघेका श्रृंगारका सामग्री बिक्री गरेको फेला परेको छ। तानसेनस्थित सिल्खानटोलमा रहेको एक पसलमा सन् २०१३ मा म्याद नाघिसकेका श्रृंगारका सामग्री बिक्री गरेको खुलेको हो। यहाँ वर्षौंअघी म्याद नाघेका पाउडर, अत्तर, विभिन्न प्रकारका अनुहार तथा हातमा लगाउने क्रिम फेला परेको छ। अनुगमनका क्रममा विभिन्न पेय पदार्थ, ससेज, सोंफ लगायतका सामग्री म्याद नाघेको अवस्थामा फेला परेको थियो।

करिब २५ हजार रुपैयाँ बराबरको म्याद नाघेका सामग्री जफत गरेर नष्ट गरिएको घरेलु कार्यालयका प्रमुख देवीराम भण्डारीले बताउनुभयाे। चाडपर्वको बेला उपभोक्तालाई यो वा त्यो बहानामा ठग्ने प्रवित्ति बढेकोले अनुगमनलाई तीव्र पारिएको उहाँले बताउनुभयाे । उपभोक्तालाई ठगि गरेका व्यापारीलाई कारबाहीको लागि सम्बन्धित निकायमा सिफारिस गर्ने तयारी गरेकाे छ । भण्डारीका अनुसार खाद्यान्न पसल, दुध डेरी, वधशाला, मासु पसल, फेन्सी पसल, कस्मेटिक पसल, औषधि पसल लगायतका पसलहरूमा मूल्य सूची, साइनबोर्ड, व्यवसाय दर्ता तथा नवीकरण, नापतौल, म्याद नाघेको सामग्री, यस अगाडिको निर्देशनको पालना गरे वा नगरेको बारे अनुगमन गरिएको थियो। धेरै व्यापारीले मापदण्ड पूरा गरेका छैनन्।

अनुगमनलाई कडाइका साथ निरन्तरता दिने सहायक प्रमुख जिल्ला अधिकारी दुर्गा बञ्जाडेले बताउनुभयाे। कानुन उल्लंघन गरेर लापरबाही गर्ने व्यापारीलाई कारबाही गर्ने हुन्छ। ‘पटक पटक सुझाव दिँदा समेत नसुध्रिएका व्यापारीलाई कानुन बमोजिम कारबाही हुन्छ,’ उहाँले भन्नुभयाे, ‘आफू ठगिएको महसुस भएमा तत्काल सम्बन्धित निकायमा खबर गर्नुस्।’ म्याद नाघेका सामग्री बिक्री गर्दै आएका व्यापारीलाई प्रशासनमा उपस्थित गराई आवश्यक अनुसन्धान गर्ने काम भइरहेको छ।