सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

मुख्यमन्त्री ग्रामीण विकास कार्यक्रम माथागढीको समीक्षा

गजेन्द्र पन्थी,
झडेवा । माथागढी गाउँपालिकामा मुख्यमन्त्री ग्रामीण विकास कार्यक्रमको आर्थिक वर्ष २०७६।२०७७ को वार्षिक समिक्षा कार्यक्रम सम्पन्न भएको छ । लुम्बिनी प्रदेशसभाका सदस्य नारायणप्रसाद आचार्यले आचार्यले गत बर्ष सम्पन्न भएका कार्यक्रमहरुको उपलब्धीलाई समीक्षा गरी आगामी वर्ष प्रभावकारी बनाउन अनुरोध गर्नुभयो । उहाँले यस बर्षको कार्यक्रम रोजगारीका कार्यक्रमहरु थपेर कृषिलाई प्राथमिकतामा पार्नुपर्ने बताउनुभयो ।

कार्यक्रममा गाउपालिकाका अध्यक्ष सन्तोषकुमार थापाले यस वर्ष कार्यविधि परिवर्तन भई आएकाले त्यसैका आधारमा गरिब र विपन्न लक्षित कार्यक्रमहरुलाई प्राथमिकता दिइ रोजगार उन्मुख कार्यक्रम अघि ल्याइने बताउनुभयो । कार्यक्रममा कार्यक्रम सहजकर्ता नारायण बहादुर कुमालले बार्षिक प्रतिबेदन प्रस्तुत गर्दै गत बर्षको कुल ५२ लाख मध्य पूँजीगत तर्फ १२ लाखको ४ ओटा कार्यक्रम र चालु तर्फको रु ३८ लाखको ६ ओटा कार्यक्रम सम्पन्न भएको बताउनुभयो । गत बर्ष सम्पन्न कार्यक्रमहरुमा शिक्षा, राहत तथा पुन स्थापना, आयआर्जन, स्वास्थ्य, कृषि र खानेपानीलगायतका कार्यक्रमहरु रहेका थिए ।

गाउँपालिकाका उपाध्यक्ष निर्मला भट्टराइले यस बर्षको कार्यक्रम प्रभावकारी रहेको बताउदै धामिगाको धनिया खेतीबाट किसानहरुले बढी फाइदा लिएको बताउनुभयो । प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत राजु नेपालले यस बर्ष बैदेशिक रोजगार बाट आएकाहरु र कोरोनाको प्रभावले रोजगार गुमाएकाहरुलाई प्राथमिकतामा राखेर योजना बनाउन सकिने बताउनुभयो । यस कार्यक्रमलाई चालु वर्षमा ६० लाख रुपैयाँ बिनियोजन गरिएको छ ।

समीक्षा कार्यक्रममा विषयगत शाखाका प्रमुखहरु, सिफारिस समितिका सदस्यहरुको सहभागिता रहेको थियो । कार्यक्रम गाउँपालिकाका अध्यक्ष सन्तोष कुमार थापाको अध्यक्षतामा चलेको थियो ।