सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

तानसेन नगरपालिकाको निर्णयप्रति प्याब्सनको आपत्ति

तानसेन । निजी तथा आवासिय विद्यालय अर्गनाइजेसन प्याव्सनले तानसेन नगरपालिकाले शैक्षिक शत्र २०७७ का लागि निर्धारण गरेको शुल्कप्रति आपत्ति प्रकट गरेको छ ।

प्याव्सनका पदाधिकारी र निजी विद्यालयका सञ्चालकहरुले आज तानसेन नगरपालिकाका प्रमुख अशोककुमार शाहीलाई भेटेर तोकिएको शुल्क सच्याउन ध्यानाकर्षण गराएका हुन् । प्याब्सनका नगर समितिका अध्यक्ष दुर्गाप्रसाद बस्यालले अभिभावकसँगको सहमतिमा ५० प्रतिशत र असोज महिनाको मासिक शुल्कमा ७५ प्रतिशत लिन सक्ने निर्देशनप्रति असहमति रहेको बताउनुभयो । नगरपालिकाको त्यो निर्णयले निजी विद्यालयका शिक्षक, कर्मचारी र विद्यार्थीको भविष्य अनिश्चित बनेको बताउनुभयो । प्याव्सनका नगर अध्यक्ष बस्यालले साउन भदौमा सञ्चालित वैकल्पिक सिकाईको ७५ प्रतिशत र असोजदेखि शतप्रतिशत लिन पाउनुपर्ने माग रहेको बताउनुभयो ।


तानसेन नगरपालिकाले शैक्षिक शत्र २०७६ कै शुल्क कायम गरी बैशाख र जेठ महिनाको शुल्क नलिन र अरु शुल्क आधा मात्र उठाउन निर्देशन दिएको छ । तानसेन नगरकार्यपालिकाको बैठकले वार्षिक शुल्कको आधा, असार, साउन र भदौ महिनामा सञ्चालित वैकल्पिक सिकाई क्रियाकलाप वापत मासिक शुल्कको ५० प्रतिशत र असोजदेखि अभिभावकको सहमतिमा ७५ प्रतिशत लिने व्यवस्था गरेको छ । कार्यपालिकाले यातायात, कम्यूटर, अतिरिक्त क्रियाकलाप, विज्ञान प्रयोगशाला र पुस्तकालयलगायतका शुल्क विद्यालय विद्यार्थी उपस्थित नभएसम्म लिन नपाइने निर्णय गरेको छ ।

सरकारले कोभिड १९ को परिस्थितिलाई मध्यनजर गरी जारी गरेको विद्यालय सिकाइ सहजीकरण निर्देशिका २०७७ मा स्थानीय तहले स्वीकृत गरे वमोजिम शुल्क लिन पाउने व्यवस्था गरेको छ । सरकारले कोरोना संक्रमण नियन्त्रण गर्न विद्यालय सञ्चालनमा रोक लगाएको छ । विद्यालय बन्द हुँदा पठनपाठन र विद्यार्थीको सिकाई प्रक्रियामा ठूलो असर परेको छ । सरकारी र सामुदायिक विद्यालयका शिक्षकहरुले असोजसहित दशैं भत्ता बुझिरहँदा निजी विद्यालयका शिक्षकहरुले असारसम्मको तलव पनि पाएका छैनन् ।