सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

बगनासकालीमा विद्यालय सञ्चालन


बगनासकाली । कोभिड–१९ को संक्रमणका कारण बन्द रहेका पाल्पाको बगनासकाली गाउँपालिकाभित्रका विद्यालयहरू मंसिर ८ गते देखि सञ्चालन भएका छन् ।

गाउँपालिकाले नेपाल सरकारद्वारा जारी विद्यालय सञ्चालन सम्बन्धी कार्यढाँचा २०७७ अनुसार स्वास्थ्य मापदण्ड पूरा गरी विद्यालयमा हुने सिकाई क्रियाकलालाई सूचारु गर्न विद्यालयलाई निर्देशन दिएको हो । गाउँपालिका शिक्षा समिति र सरोकारवालाहरूको बैठक बसी कोरोना महामारीको कारण विद्यालयहरूमा हुने सिकाई क्रियाकलापमा प्रभाव परेको भन्दै सोमबारदेखि विद्यालय सञ्चालन गर्ने निर्णय गरिएको गाउँपालिका अध्यक्ष कृष्णप्रसाद बस्यालले जानकारी दिनुभयो ।

विद्यालय सञ्चालन गर्दा प्रत्येक विद्यालयलाई विद्यालय सञ्चालन सम्बन्धी कार्य ढाँचालाई राम्रोसँग अध्ययन गरी पूर्ण पालना गर्नुपर्ने निर्देशन दिइएको शिक्षा शाखा प्रमुख गुनाराम खनालले जानकारी दिनुभयो । गाउँपालिकाले अनिवार्य रूपमा स्वास्थ्य सुरक्षा मापदण्ड अन्तर्गत पर्ने साबुन पानीले हात धुने, मास्क, स्यानिटाइजरको प्रयोग गर्ने, भौतिक दुरी कायम गर्नेजस्ता नियम पालन गर्ने गराउने व्यवस्था मिलाउन समेत विद्यालयलाई निर्देशन दिएको छ ।

‘एउटा बेन्चमा बढीमा २ जना मात्र विद्यार्थी राख्ने व्यवस्था मिलाउने र सवारी साधन सञ्चालन गर्न चाहने विद्यालयले स्वास्थ्य सुरक्षाका सम्पूर्ण मापदण्ड पालन गरी विद्यार्थी लाने ल्याउने व्यवस्था गर्ने निर्देशन भएको छ ।’ शिक्षाशाखा प्रमुख गुनाराम खनालले बताउनुभयो, वहाँले ‘पूर्व प्राथमिक तहका बालबालिकालाई हाललाई विद्यालयमा नबोलाउने, विद्यालयमा खाजा नास्ताको लागि बालबालिकाहरूले घरबाट ल्याउन अभिप्रेरित गर्ने जस्ता निर्णय गरेको पनि जानकारी गराउनुभयो ।

गाँउपालिकाले रुघा, खोकी ज्वरोका लक्षयमा देखिएमा त्यस्ता बालबालिकालाई घरबाट नआउन भन्ने, कोरोना पोजेटिभ देखिएका घरपरिवारका बालबालिका समेत विद्यालयमा नआउने भन्ने, विद्यालय सञ्चालन गर्दा कोरोना झन फैलने स्थिति देखिएमा वा बढेमा विव्यसको बैठक बसी पठनपाठन सम्बन्धी आवश्यक निर्णय लिन पालिकाभित्रका शैक्षिक संस्थालाई निर्देशन गरेको छ ।

गाउँपालिका अध्यक्ष कृष्णप्रसाद बस्यालले सवै विद्यालयहरूलाई नजिकको स्वास्थ्य चौकीसँग निरन्तर परामर्श लिइरहन र विद्यालयमा पठनपाठनबाहेक अन्य क्रियाकलापहरुलाई हाललाई सञ्चालन नगर्ने नगराउने निर्णय गरेको बताउनुभयो । ‘सम्बन्धित वडाको जनप्रतिनिधि, राजनीतिक दल, शिक्षक संघ संस्थाको प्रतिनिधि र सरोकारवालाहरूबाट मापदण्ड पूरा भए नभएको नियमित अनुगमनको व्यवस्था गाउँपालिकाबाट गरिनेछ।’अध्यक्ष बस्यालले बताउनुभयो। वहाँले सवै मापदण्डहरूको पूर्ण पालन गर्ने गराउने दायित्व सम्बन्धित विद्यालयको प्रधानाध्यापकको हुने भएकोले स्वास्थ्य मापदण्ड गरी उच्च सतर्कतका साथ विद्यालय सञ्चालन गर्न अनुरोध गरिएको बताउनुभयो ।