सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव तानसेन नगरपालिकाकाे नगरसभा सम्पन्न प्रधानमन्त्री ओली लोकप्रिय हुने डरले प्रचण्ड षडयन्त्रमा उत्रिए : मुख्यमन्त्री पोखरेल निजी विद्यालय सञ्चालकको लगानी छिट्टै फिर्ता हुन्छ :अध्यक्ष थापा भूकम्प सुरक्षा दिवसका अवसरमा संयुक्त अभ्यास बहुसञ्चार केन्द्र परिचय

सञ्चारविज्ञ कसजूको वार्षिकीमा स्मृतिसभा, तीन वटा कृतिको विमोचन

पाल्पा । सञ्चार विज्ञ तथा साहित्यकार विनय कुमार कसजूको वार्षिक तीथिका अवसरमा आज वेभिनारमा स्मृतिसभा सम्पन्न भएको छ ।

स्मृतिसभाका प्रमुख अतिथि बालसाहित्यकार शान्तदास मानन्धरले नेपाली जनतालाई सुसूचित गर्ने, चेतनाको विकास गराउने र ज्ञानको संस्कार बसाल्ने काममा कसजूले महत्वपूर्ण योगदान गरेको बताउनुभयो । बालबालिका र युवा पुस्तालाई सिर्जनशील बनाउन सधै उत्प्रेरित गर्ने कसजूलाई सञ्चार, पत्रकारिता र साहित्यको क्षेत्रबाट अध्ययन गर्न सकिने साहित्यकार मानन्धरको जोड थियो ।

बालवाङमय तथा अनुसन्धान केन्द्र तथा कसजू परिवारले जुममा आयोजना गरेको स्मृतिसभाका सहभागीहरुले विनयकुमार कसजू नेपाली समाजको विनयशील विद्वान व्यक्तित्व भएको विचार व्यक्त गरेका छन् । स्मृतिसभामा विनय कसजूका लघुकथाः सिर्जना र विवेचना, स्मृतिमा विनय कसजू र विनयशील विनय तीन वटा कृति विमोचन गरिएको छ । तीन कृतिहरु समालोचना, जीवनी र संस्मरण रहेका छन् । कृतिहरुको समीक्षा गर्दै साहित्यकार हरि भण्डारीले लेखक, साहित्कार र पत्रकारहरुलाई आफू गुरु भूमिकामा रहेर सिर्जनशील लेखनमा प्रेरित गर्ने कसजूको योगदानलाई स्मरण गर्ने कृतिका रुपमा पाएको बताउनुभयो ।

 


कार्यक्रममा राष्ट्रिय सूचना आयोगका प्रमुख आयुक्त कृष्णहरि बास्कोटाले विनय कसजूको नेतृत्वमा नेपालमा सूचनाको हकका क्षेत्रमा जे जे काम भएको छ त्यसलाई अन्तर्राष्ट्रियकरण गर्न सके नेपालकै शीर उँचो हुने विचार व्यक्त गर्नुभयो । विद्यार्थीले उत्तर पुस्तिका हेर्न पाउने, कर्मचारीलाई कार्यालय प्रमुखले दिने नम्बर हेर्न पाउने अधिकार, भ्याट बील छली गर्नेको सूची सार्वजिनक गर्न कसजूले दिएको फैसलालाई सूचनाको हकको सन्दर्भमा ठूलो उपलब्धी भएको प्रमुख आयुक्त बास्कोटाको भनाई छ ।

वेभिनारमा प्राध्यापक डाक्टर चुडामणि बन्धु, श्रीमति गंगादेवी कसजू, वरिष्ठ पत्रकार मेघराज शर्मा, लालचन्द्र राजभण्डारी, पुष्करराज भट्ट, लक्ष्मण देवकोटा, सुशिला श्रेष्ठलगायतले रिडीमा जोगीसँगको संगत, पाल्पामा पञ्चायत विरुद्धको अभियान, बहुदल आएपछि ग्रामीण सशक्तीकरणका कार्यक्रम र साहित्य र प्रशिक्षक भूमिकामा विनयकसूजको चर्चा गर्नुभयो । २००४ साल भदौमा पाल्पामा जन्मनुभएका कसजूको २०७६ साल मंसिर १० गते काठमाडौँमा निधन भएको थियो ।