सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव तानसेन नगरपालिकाकाे नगरसभा सम्पन्न प्रधानमन्त्री ओली लोकप्रिय हुने डरले प्रचण्ड षडयन्त्रमा उत्रिए : मुख्यमन्त्री पोखरेल निजी विद्यालय सञ्चालकको लगानी छिट्टै फिर्ता हुन्छ :अध्यक्ष थापा भूकम्प सुरक्षा दिवसका अवसरमा संयुक्त अभ्यास बहुसञ्चार केन्द्र परिचय

पाल्पाको मित्याल, विरकाेट र माथागढीमा अस्पताल शिलान्यास

पाल्पाको निस्दी, पूर्वखोला र माथागढी गाउँपालिकामा १५ शैयाको अस्पताल स्थापना भएका छन् ।

ग्रामीण क्षेत्रमा प्राथमिक स्वास्थ्य सेवा विस्तार गर्ने उद्देश्यसहित पाल्पाका तीन स्थानीय तहमा अस्पतालको शिलान्यास गरिएको हो । यो कार्यक्रमसँगै निस्दीको मित्याल, पूर्वखोलाको विरकोट र माथागढीको झडेवा स्वास्थ्यचौकी अस्पतालमा रूपान्तरण भएका छन् । यहाँ १५ शैयाका अस्पताल निर्माण गरिनेछन् । अस्पतालमा ३ मेडिकल अधिकृतसहित २७ स्वास्थ्यकर्मी रहनेछन् । तीन वटै अस्पतालका लागि १८ करोड ६ लाख ८२ हजारका दरले बजेट विनियोजन भएको छ । गुणस्तरीय आधारभूत स्वास्थ्य सेवाको पहुँच सुनिश्चित गर्न आधारभूत अस्पताल निर्माण गर्ने सरकारको नीति रहेको छ ।

निस्दीमा प्रदेशसभा सदस्य युवराज खनाल, माथागढी र पूर्वखोलामा प्रदेशसभा सदस्य नारायण प्रसाद आचार्यले शिलान्यास गर्नुभयो । पूर्वखोलाको विरकोट अस्पतालको शिलान्यास कार्यक्रममा प्रदेशसभा सदस्य नारायण प्रसाद आचार्यले स्वास्थ्य क्षेत्रमा यसले ठूलो क्रान्ति ल्याउने बताउनुभयो । उहाँले उपचारात्मक सेवामा यति ठूलो अभियान सुरू गरेकोमा नेपाल सरकारलाई धन्यवाद दिनुभयो । गाउँपालिका अध्यक्ष नुनबहादुर थापाले विशेषज्ञसहितको जनशक्ति रहने यो अस्पतालले

पूर्वखोला र आसपासका क्षेत्रका जनतालाई गुणस्तरीय स्वास्थ्य उपचार सेवा दिने बताउनुभयो । कार्यक्रममा गाउँपालिका उपाध्यक्ष भागिरथी भट्टराई , प्रमुख प्रसासकीय अधिकृत ज्ञानु प्रसाद पनेरु , जिल्ला समन्वन समिती सदस्य ईश्वरी प्रसाद न्यौपाने लगायतले शुभकामना दिनुभयो । स्वास्थ्य संयोजक मोहन ढकालको संचालन र गाउँपालिका अध्यक्ष नुनबहादुर थापाको अध्यक्षतामा कार्यक्रम चलेको हाम्रा प्रतिनिधि सीमा श्रेष्ठले जनाउनुभएको छ ।

माथागढी गाउँपालिकाको झडेवा अस्पताल शिलान्यासमा प्रदेशसभा सदस्य आचार्यले माथागढी गाउँपालिकाभित्रका भौगोलिक रूपले विकट क्षेत्रका जनतालाई विरामी हुँदा अस्पताल जाने समस्याको समाधान भएको बताउनुभयो । गाउँपालिका अध्यक्ष सन्तोष थापाले भौगोलिक विकटता र यातायात असुविधाका कारण कतिपय अवस्थामा बिरामीलाई अस्पताल सम्म पनि पुर्याउन नसकिने र बिरामीको बाटोमै मृत्युसम्म हुने अवस्थामा सुधार आउने विश्वास व्यक्त गर्नुभयो । शिलान्यास कार्यक्रम वडा अध्यक्ष मधु पराजुलीको अध्यक्षतामा चलेको हाम्रा प्रतिनिधि माया बस्यालले जनाउनुभएको छ ।

निस्दी मित्यालमा आयोजित शिलान्यासमा प्रदेशसभा सदस्य युवराज खनालले कुनै पनि नेपाली नागरिक भौगोलिक विकटताका कारण उपचार अभावमा मर्नु नपर्ने बताउनुभयो । उहाँले संवैधानिक हक वमोजसम नागरिकको स्वास्थ्य सुरक्षा गर्न नेपाल सरकार पूर्ण जिम्मेवारी रहने बताउनुभयो । कार्यक्रममा गाउँपालिका अध्यक्ष मुक्तबहादुर सारू, उपाध्यक्ष रिता कुमारी अर्याल, नेकपा नेता देवीलाल लामिछानेले नेपाल सरकार र अस्पताल निर्माणको लागि जग्गा व्यवस्थापनमा सहयोग पुर्याउनुहुने सबैमा धन्यवाद व्यक्त गर्नुभएको थियो । स्वास्थ्य तथा जनसङ्ख्या मन्त्रालयले पहिलो चरणमा अस्पताल नपुगेका ३९६ पालिकामा अस्पताल निर्माण आरम्भ गरेको छ ।