सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

मुख्यमन्त्री पाेखरेलद्वारा रूरूक्षेत्रमा नदी नियन्त्रण आयोजनाको शिलान्यास

लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलले रिडी खोला तथा कालीगण्डकी नदी नियन्त्रण आयोजनाको शिलान्यास गर्नुभएको छ ।

मुख्यमन्त्री शंकर पोखरेलले तटबन्ध निर्माणको सुरूवात गुरूयोजना कार्यान्वयनको चरण भएको बताउनुभयो । उहाँले रूरू क्षेत्रको ऐतिहासिक महत्त्व भए तापनि जब कोदारी राजमार्ग बन्यो तब कालीगण्डकी करिडोरबाट भारत चीन जाने मार्ग प्रभावित भयो त्यसको असर रूरूक्षेत्रमा पर्न थालेको हो भन्नुभयो । रिडीले अब व्यापारिक नाका बनाउने भन्दा पर्यटकीय सम्भावनाका हिसावले सोचेर पर्यटन संस्कृति बसाल्नसक्ने हुनुपर्ने मुख्यमन्त्री पोखरेलको जोड थियो।

मुख्यमन्त्री पोखरेले राम्रा कामहरु देख्न नसक्नेले केही भएन भनेर हल्ला मच्चाएको आरोप लगाउनुभयो । सरकारले गरेका राम्रा कामहरुलाई उल्लेख पनि गर्न नचाहने केही शक्तिहरु लागेको भन्दै तथ्यमा आधारित भएर हेर्दा धेरै ठूलो विकासको फड्को मारेको बताउनुभयो । उद्योग पर्यटन वन तथा वातावरण मन्त्री लिला गिरीले पहिलो चरणको कामअन्तर्गत तटबन्ध निर्माण, दोस्रो चरणको काम अन्तर्गत नदीको जल सतह बढाउने योजना अगाडि सारिएको बताउनुभयो ।

प्रतिनिधिसभाका सदस्य सोमप्रसाद पाण्डेले रूरू धार्मिक तथा पर्यटकीय गुरूयोजना वमोजिम तटबन्ध निर्माणले हृषिकेश मन्दिर र रिडी क्षेत्रको पर्यटकीय विकासमा टेवा पुग्ने विश्वास व्यक्त गर्नुभयो । प्रदेशसभा सदस्य कमल श्रेष्ठ, प्रदेशसभा सदस्य डा पुरनमान बज्राचार्य, तानसेन नगरपालिकाका प्रमुख अशोककुमार शाही, रूरू गाउँपालिकाका अध्यक्ष नीलकण्ठ ज्ञवाली, नेपाली कांग्रेस गुल्मीका सभापति भुवन श्रेष्ठलगायतले शुभकामना व्यक्त गर्नुभयो ।

वरिष्ठ जलाधार अधिकृत आनन्दराम घिमिरेले २ हजार ८ सय २० मिटर पर्खालसहित तटबन्धको आयोजनाको लागत ३४ करोड २० लाख ६० हजार ६ सय ४० रूपैयाँ रहेको बताउनुभयो । उहाँले संघ र प्रदेशको ५०/५० प्रतिशत लागत सहभागितामा बन्ने यो आयोजनाले रूरू क्षेत्रको धार्मिक सम्पदा र बस्ती संरक्षणमा टेवा पुग्ने विश्वास व्यक्त गर्नुभयो । शर्मा सगुन जेभीका सहदेव खड्काले यो आयोजनाको काम मंसिरबाट सुरू भएको छ, गुणस्तरमा कुनै कम्प्रमाइज नगरी २८ महिना अगाडि नै सम्पन्न गरि हस्तान्तरण गर्ने बताउनुभयो ।

रूरू धार्मिक तथा पर्यटकीय क्षेत्रको उत्खनन र नदी नियन्त्रण रोकथाम गर्न यो आयोजना सञ्चालन गरिएको हो । संघ र प्रदेश सरकारको समपुरक कोषमार्फत आर्थिक बर्ष २०७६ । ७७ मा बोलपत्र गरी ३४ करोड २० लाख ६० हजार ६३९ रुपैयाँ ६९ पैसामा भू तथा जलाधार ब्यबस्थापन कार्यालय पाल्पा र सगुन शर्मा जेभी बुटवल बिच सम्झौता भएको हो । २०७७ जेठ ११ गते सम्झौता भई २०७९ साल मङसिर १० गते भित्रै आयोजनाको कार्य सम्पन्न गर्नुपर्नेछ । नदी क्षेत्रमा कुल २ हजार ८२० मिटर लम्बाई , सात मिटर उचाई रहेको आरसिसी टेवा पर्खाल निर्माण गरिने छ भने ऋषिकेश मन्दिर क्षेत्रमा २८८ मिटरको सिँढी (प्याराफिट) निर्माण गरिनेछ ।

तानसेन नगरपालिकाको वडा नं १४ र रूरू गाउँपालिकाको वडा नं.१ मा आयोजनाको कार्यक्षेत्र रहेको छ । उद्योग वन वातावरण मन्त्रालयका अधिकृत टुकराज पाण्डेयको सञ्चालन र सचिव डा राजेन्द्र केसीको अध्यक्षतामा कार्यक्रम चलेको थियो ।