सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

रिब्दीकोट गाउँपालिकाको आठौं गाउँसभा सम्पन्न

रिब्दीकोट गाउँपालिकाको आठौं गाउँसभा सम्पन्न भएको छ।

गाउँसभाले सहकारी ऐन २०७७ संशोधनसहित विभिन्न कार्यविधि, निर्देशिकाहरू पारित गरेको छ । कृषिकर्जा अनुदानसम्बन्धी कार्यविधि २०७७, स्मार्ट टोलविकास संस्था सम्बन्धी कार्यविधि, रिब्दीकोट गाउँपालिकाको विपद व्यवस्थापन कार्यविधि २०७७ अनुमोदन गरिएको गाउँपालिकाका अध्यक्ष नारायण बहादुर जिसीले बताउनुभयो ।

योसँगै रिब्दीकोट गाउँपालिकाको साझेदारी कार्यक्रम तथा व्यवस्थापन कार्यविधि २०७७ र उत्पादनमा आधारित सुन्तलाजात फलफूलमा अनुदान सम्बन्धी कार्यविधि पनि अनुमोदन गरिएको अध्यक्ष जिसीले जानकारी दिनुभयो। चालु आर्थिक वर्ष २०७७/०७८ को रिब्दीकोटको जम्मा ४८ करोड ९३ लाख २९ हजार बजेट रहेकोमा हालसम्म चालुतर्फ २१ प्रतिशत र पूँजीगततर्फ १२.६८ प्रतिशत खर्च भएको छ ।

गाउँपालिकाले चालु आर्थिक वर्षको लक्ष्य अनुसार ३५ प्रतिशत राजस्व संकलन गरेको जनाएको छ । गाउँसभाका सहभागी जनप्रतिनिधिहरूले पालिकामा विद्युतीय समस्या, खानेपानी, पूर्वाधार, पशुपंक्षी, कृषि, स्वास्थ्य लगायतका समस्या, चुनौती औंल्याएका थिए । स्थानीय सरकार संचालन ऐन २०७४ मा व्यवस्था भए अनुसार स्थानीय तहले वर्षमा दुई पटक गाउँसभा गर्नुपर्ने हुन्छ ।

गाउँपालिकाका अध्यक्ष नारायण बहादुर जी.सी.को अध्यक्षतामा भएको गाउँपालिकाको आठौं गाउँ सभा आर्थिक वर्ष ०७७र०७८ को अर्धवार्षिक कार्य प्रगतिको समीक्षा, स्थानीय जनप्रतिनिधिबाट प्राप्त वडागत समस्या एवम सुझावहरु माथि छलफल गरी गाउँपालिकाको विभिन्न ,नियमावली एबम कार्यविधिहरु पारित गर्दै सम्पन्न भएको सूचना प्रबिधि अधिकृत हेमेन्द्र कुवँरले जानकारी दिनुभयो ।