सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव कहाली लाग्दो गरिबी : बाल्यकाल संस्मरण वरिष्ठ पत्रकार कसजूलाई राष्ट्रिय पत्रकारिता पुरस्कार कोभिड १९ महामारीमा पत्रकारको आर्थिक संकट र सिर्जित चुनौतिहरू पाल्पाकाे भैरवस्थानमा फागु महाेत्सव सुरू गोपालप्रसाद बस्यालको घरदेखि परसम्म विमोचन

मदनपोखरा शिक्षालयले परिषद दिवस मनायो

पाल्पा । प्राविधिक शिक्षा तथा व्यावसायिक तालिम परिषदको ३३औं स्थापना दिवसका अवसरमा मदनपोखरा बहुप्राविधिक शिक्षालय तानसेन नगरपालिका ९ दमकडाले विभिन्न कार्यक्रम गरेको छ ।

शिक्षालय प्रांगढमा आयोजित कार्यक्रमका प्रमुख अतिथि प्रतिनिधिसभा सदस्य सोमप्रसाद पाण्डेयले प्राविधिक शिक्षा नै आजको देशको आवश्यकता भएको र व्यावसायिक सीपले दक्ष नागरिक उत्पादन भए देश विकासमा योगदान पुग्ने बताउनुभयो । उहाँले मदनपोखरा बहुप्राविधिक शिक्षालयले स्थापनाको दुई वर्षको अवधिमै धेरै राम्रो प्रभाव छोड्न सफल रहेको र धेरै जिल्लाका विद्यार्थीले यो शिक्षालय रोज्नुले यसको ख्याती फैलिएको महशुस भएको बताउनुभयो । पूर्व उद्योगमन्त्रीसमेत रहनुभएका सांसद पाण्डेयले गुणस्तरीय शिक्षाका लागि राज्यको लगानी शिक्षामा धेरै बढ्नुपर्ने विचार व्यक्त गर्नुभयो ।

तानसेन नगरपालिकाका प्रमुख अशोककुमार शाहीले कुनै बेला शिक्षाको केन्द्र भनेर चिनिएको पाल्पाको त्यो इतिहास काम राख्न अब मदनपोखरा बहुप्राविधिक शिक्षालय लाग्नुपर्नेमा जोड दिनुभयो । नगरप्रमुख शाहीले राष्ट्रियता र देशप्रतिको भावना पैदा हुने र दक्ष सीपवान नागरिक उत्पादन गर्न शिक्षालयलाई सफलता मिलोस् भन्ने कामना गर्नुभयो । कार्यक्रममा जिल्ला समन्वय समितिका सदस्य तुलबहादुर गाहा, तानसेन ९ का वडाअध्यक्ष हरिसुमर रेग्मी, नेपाल पत्रकार महासंघका अध्यक्ष राजेशकुमार अर्यालले शिक्षालय स्थापनापछि समुदायको आयआर्जन र पेशागत विकासमा समेत मद्दतपुगेको विचार व्यक्त गर्नुभयो ।

मदनपोखरा बहुप्राविधिक शिक्षालयका प्रमुख संजयकुमार यादवले सिटिइभिटीमार्फत् राज्यको लगानी र समुदायको सहयोगले यो शिक्षालय नमुनाको रुपमा विकास भइरहेको बताउनुभयो । उहाँले कृषि विज्ञान, बाली विज्ञान र सूचना प्रविधि विषयमा डिप्लोमाका कक्षाहरु सञ्चालन भइरहेको र आगामी दिनमा वन विज्ञान, फार्मेशीलगायतका कक्षा चलाउने तयारी गरेको जानकारी दिनुभयो ।

स्थापना दिवसका असवरमा आयोजित विभिन्न अतिरिक्त क्रियाकलाप तथा खेलकुद प्रतियोगिताका विजेताहरुलाई पुरस्कार वितरण पनि गरिएको छ । २०७५ साल साउन २० गते स्थापना भएको यस शिक्षालयमा ४० जिल्लाका अहिले २ सय ८ विद्यार्थीले अध्यययन गरिरहेका छन् । शिक्षालयले छोटो र अल्पकालीन तालिमसमेत सञ्चालन गर्दै आइरहेको छ । कार्यक्रम शिक्षालयका प्रशासकीय सहायक छविलाल भट्टराईको सञ्चालन, सहायक प्रमुख सुवास ओलिया र शिक्षालय प्रमुख संजयकुमार यादवको अध्यक्षतामा कार्यक्रम चलेको थियो ।