सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

भूमि सम्बन्धी समस्या समाधान गर्छाैं : अध्यक्ष भण्डारी

 

पाल्पा । भूमि सम्बन्धी समस्या समाधान आयोग पाल्पाका संयोजक एकप्रसाद भण्डारीले भूमिहिन दलित, सुकुम्बासी र अव्यवस्थित बसोबासको समस्या समाधान गर्न सकिने बताउनुभएको छ ।

आयोगको जिल्लास्तरीय समिति गठनपछि आयोजित अन्तक्र्रिया कार्यक्रममा अध्यक्ष भण्डारीले आफूहरू योजनावद्ध ढंगले भूमिहिन, सुकुम्बासी र अव्यवस्थित बसोबासलाई व्यवस्थापन गर्न लाग्ने बताउनुभएको हो । उहाँले भन्नुभयो, ‘‘यो राजनीतिक रूपले कानुन वमोजिम गठित आयोग हो, आयोगलाई प्राप्त अधिकार प्रयोग गरेर समस्याको समाधान हुन्छ ।’’ भूमि सम्बन्धी समस्या समाधान आयोगका आयोगका जिल्ला संयोगक भण्डारीले पदाधिकारी फेरिने स्थिति आए पनि त्यहाँबाट अगाडि बढ्न मिल्ने गरी काम गर्ने बताउनुभयो । आयोगले वास्तविक सुकुम्बासीहरुलाई स्थायी बसोबासको व्यवस्था गर्ने विषय प्रमुख प्राथमिकतामा राखेको छ ।

कार्यक्रममा संविधानसभा सदस्य नारायणी शर्माले आयोगले पछाडी फर्कन नपर्ने गरी पाल्पाको भूमि सम्बन्धी समस्या समाधान गर्ने गरी काम गर्नुपर्ने बताउनुभयो । लुम्बिनी प्रदेशका प्रदेशसभा सदस्य विर बहादुर रानाले राजनैतिक प्रतिकुलतामा आयोगलाई काम गर्न कठिन हुने हो कि भन्नुभयो । प्रदेश सभा सदस्य पुरमती ढेंगाले आयोगले सबै पक्षको गुनासो र सुझाव लिएर काम गर्नुपर्ने बताउनुभयो ।

अन्र्तक्रियामा रामपुर नगरपालिकाका प्रमुख रमण थापाले रामपुरमा अव्यवस्थित वसोबास धेरै भएको भन्दै नगरपालिकाले ११ लाख २० हजार रुपैंया बजेट विनियोजन गरेर लगत संकलन गरे तापनि अहिलेसम्म यो समस्या समाधान गर्न नसकिएको बताउनुभयो । रामपुरमा मात्रै २ हजार २ सयभन्दा बढी परिवारले भूमि सम्बन्धी समस्यामा रहेका छन् । रम्भा गाउँपालिकाका अध्यक्ष बिष्णु भण्डारीले आयोग गठन हुँदै रोकिँदै गर्दा विपन्न सुकुम्बासीहरुलाई समस्या भएको भन्दै यो समितिले समाधान गरे सुखद हुने बताउनुभयो । रैनादेवी छहरा गाउँपालिकाका अध्यक्ष राम बहादुर कार्कीले ६ सय घरधुरीले जंगलको विचमा अव्यवस्थित बसोबास गरेको भन्दै व्यवस्थित गर्न धेरै बाँकी भएको बताउनुभयो । तिनाउ गाउँपालिकाका अध्यक्ष ओमबहादुर घर्तीले सडक क्षेत्रको छेउँमा बसेका नागरिकहरुको घर सडकले भत्काउने हुँदा सुकुम्बासी त्यहाँ पनि थपिने बताउनुभयो । माथागढी गाउँपालिकाका अध्यक्ष सन्तोष थापाले विगतको आयोगले गरेको काम र आयोगले अब गर्न लागेको काम दोहोरिने भन्दै पुरानो अभिलेख छ कि छैन प्रश्न गर्नुभयो ।

अन्तक्र्रियामा जिल्ला समन्वय अधिकारी ध्रुवबहादुर कुँवर, जिल्ला वन अधिकृत मोहन पौडेल, मालपोत अधिकृत दुर्गाप्रसाद खनाल, नापी अधिकृत रमेश श्रेष्ठलगायतले आयोगका कार्यक्षेत्र र कानुनी प्रबन्धका विषयमा प्रकाश पार्नुभएको थियो । आयोग जिल्ला समिति पाल्पाका विज्ञ सदस्य रामजी पोखरेलको सञ्चालन र आयोग सदस्य दुर्गादेवी रानाको स्वागत र अध्यक्ष एकप्रसाद भण्डारीको अध्यक्षतामा कार्यक्रम चलेको थियो ।