सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव कहाली लाग्दो गरिबी : बाल्यकाल संस्मरण वरिष्ठ पत्रकार कसजूलाई राष्ट्रिय पत्रकारिता पुरस्कार कोभिड १९ महामारीमा पत्रकारको आर्थिक संकट र सिर्जित चुनौतिहरू पाल्पाकाे भैरवस्थानमा फागु महाेत्सव सुरू गोपालप्रसाद बस्यालको घरदेखि परसम्म विमोचन

तानसेन र चीनको लसान बीच छिट्टै भगिनी सम्बन्ध स्थापित हुने

पाल्पा । तानसेन नगरपालिका र चीनको लसान नगर बीच छिट्टै भगिनी सम्बन्ध स्थापित हुने भएको छ ।

तानसेन नगरपालिकाको आयोजना गरेकाे कार्यक्रममा नेपाल र चीनका दुई नगर बीच सम्बन्ध कायम हुन लागेकाे जानकारी दिइएकाे हाे । तानसेन नगरपालिकाका प्रमुख अशाेककुमार शाहीले तानसेन नगरपालिका र चीनको लसान नगरबीच भगिनी सम्बन्ध कायम गरेर आफूहरू सुमधुर सम्बन्ध स्थापित गर्न लागेको बताउनुभयाे । नगरपालिका प्रमुख शाहीले लसान नगर र तानसेन नगरपालिकाका बीचमा सम्बन्ध स्थापित भएपछि शिक्षा क्षेत्रमा कार्यक्रम सञ्चालन गर्ने नगरपालिकाको सोच रहेको बताउनुभयो । 

सम्बन्ध बिस्तारका लागि दुबै देशका नगरका प्रतिनिधिहरू बीचमा छलफल, विचार आदानप्रदान र दुई पक्षीय भ्रमणका कार्यक्रम भइसकेका छन् । लसानका कार्यकारी मेयर ची लु पिनसहितकाे टाेलीले तानसेनकाे भ्रमण गरिसक्नुभएकाे छ भने तानसेनका प्रमुख अशाेककुमार शाहीसहितकाे टाेलीले लसानकाे भ्रमण गरिसकेकाे छ ।

लसान र तानसेन बीच सम्बन्ध बिस्तारका लागि सक्रिय चीन सम्बन्धी जानकार डा. सागर न्याैपानेले काेभिड १९ का कारण भगिनी सम्बन्ध कायम गर्ने प्रक्रियामा ढिलाई भएकाे बताउनुभयाे । तानसेन र लसानका बीचमा शिक्षा, संस्कृति, प्रविधि, सीप, उद्योग, जनशक्ति उत्पादन, पशुपालन, पर्यटन र कृषि क्षेत्रमा सहकार्य हुने उहाँले  स्पष्ट पार्नुभयाे । डा. न्याैपानेले चीनका राष्ट्रपति सीजिपिङ्द्वारा चीनमा अख्तियार गरेको ग्रामीण क्षेत्रको पुनउत्र्थान नीति तानसेन भित्रकै ग्रामीण क्षेत्रमै लागू गरेर समृद्ध गाउँ बनाउन सकिने विचार व्यक्त गर्नुभयाे । 

तानसेन नगरपालिकाका प्रेस सल्लाहकार गाेविन्द भट्टराईले सहजीकरण गर्नुभएकाे कार्यक्रममा उपप्रमुख लक्ष्मीदेवी पाठक, जनप्रतिनिधीहरू र पाल्पाका पत्रकारहरूकाे सहभागिता रहेकाे थियाे ।