सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

वनमा अतिक्रमित घर टहरा हटाइयाे

पाल्पा- डिभिजन वन कार्यालयले पाल्पा जिल्लामा वन अतिक्रमण गरेका घर टहरा हटाएको छ ।

 

तिनाउँ गाउँपालिका-१, कचल स्थित सानीउदाङमा वन अतिक्रमण गरी घर टहरा छाप्रो समेत बनाएर वनक्षेत्रको जग्गा खनजोत समेत गरिएको अवस्थामा फेला पारेपछि घरछाप्रो समेत जलाइ नस्ट गरिएको छ । डिभिजन वन कार्यालयका रेन्जर यमलाल पोखरेलले तिनाउ- १ का वडा अध्यक्ष, स्थानीय सिद्धचुहार सामुदायिक वन उपभोक्ता समूह र ठुली उदाङ्ग टोल विकास संस्थाको रोहवरमा उक्त अतिक्रमण नियन्त्रणमा लिइ घरछाप्रो हटाइ अतिक्रमित वनक्षेत्र बरामद गरिएको बताउनुभयो । राष्ट्रिय वनको करिब १ हेक्टर जग्गा कब्जा गरी फिल्ड समेत तयार गरिएको अवस्थामा स्थानीय समुदायले गरेकाे अतिक्रमण हटाइएको हो ।

डिभिजन वन अधिकृत माेहन पाैडेलले वन क्षेत्रमा अतिक्रमण भएकाे समुदायकाे गुनासाेकाे आधारमा वन कार्यालयले अभियान स‌ञ्चालन नै गरेर कारवाही सुरु गरिएकाे बताउनुभयाे । पाल्पामा पश्चिम भेगमा रहेका सत्यवती बल्ढे‌गढी लगायतका क्षेत्रमा वन क्षेत्र अतिक्रमण गरेर घर टहराहरु बनाउने र हड्प्ने क्रम बढी रहेकाे छ । डिभिजन वन कार्यालय पाल्पाका प्रमुख पाैडेलका अनुसार सामुदायिक वा सरकारी वन अतिक्रमण चाेरी तस्करी विरुद्ध कार्यालयले गस्ति अभियान नै सुरु गरेकाे जानकारी दिनुभयाे । 

सहायक वन अधिकृतद्वय बेद प्रसाद भण्डारी र रामध्यान कुमार शाहको नेतृत्वमा डिभिजन वन कार्यालय, तिनाउ सब डिभिजन वन कार्यालय र रैनादेबी छहरा सब डिभिजन वन कार्यालयका कर्मचारीहरुको संयुक्त गस्ती टोलिले उक्त क्षेत्रमा वन अतिक्रमण गरेर बनाएका घर टहराहरु नष्ट गरेकाे हाे ।