सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

पाल्पाका डेढ सय सामुदायिक वनलाई सक्रिय बनाउँछु : अधिकृत पौडेल

पाल्पा, ३ मंसिर । डिभिजन वन कार्यालय पाल्पाले आर्थिक वर्ष २०७५\०७६ मा सञ्चालन हुने कार्यक्रम र बजेट सार्वजनिक गरेको छ ।

डिभिजन वन कार्यालय पाल्पाले प्रदेश नं. ५ अन्तरगत उद्योग, पर्यटन, वन तथा वातावरण मन्त्रालयबाट स्वीकृत भएका कार्यक्रम, योजना र बजेटको बारेमा जानकारी दिएको हो । डिभिजन वन कार्यालय पाल्पाका प्रमूख मोहन पौडेलले आर्थिक वर्ष २०७५\०७६ मा पाल्पा जिल्लामा ५ करोड, ५८ लाख ५० हजार बराबरको योजना तथा कार्यक्रम प्रदेश मन्त्रालयबाट स्वीकृत भएर कार्यान्वयनका लागि आएको जानकारी दिनुभयो । उहाँले प्रदेश नं. ५ मातहत रहने वन डिभिजन कार्यालयले पाल्पाको पर्यटन, उद्योग, वन र वातावरण क्षेत्रमा काम गर्ने उल्लेख गर्नुभयो ।

पाल्पामा श्रीनगर डबलीका लागि २ करोड, पाल्पा दरबार प्रदेशिक संग्राहलय निर्माणका लागि ५० लाख, प्रदेश स्तरीय उच्च प्रविधियुक्न नर्सरी स्थापनाका लागि ५० लाख बजेट कार्यान्वयनका लागि स्वीकृत भएको छ । यस्तै भैरवस्थान मन्दिरको गुरुयोजना निर्माण, शहिद चुनामाया पार्कको गुरुयोजना निर्माण, एक गाउँ एक पोखरी निर्माण अभियान, तालतलैया तथा सिमसार क्षेत्रको संरक्षण, कवुलियती वन सुधार कार्यक्रम रहेका छन् ।

कार्यालय प्रमूख पौडेलले पर्यटन क्षेत्रको कार्यक्रम र बजेट नौलो विषय भएपनि कार्यान्वयनको तहमा आफूहरु प्रतिबद्ध भएर लाग्ने बताउनुभयो । उहाँले पाल्पामा निष्क्रिय रहेका १५५ वटा सामुदायिक वनको सक्रिय बनाउने, कार्यालयको योजना र बजेट पारदर्शी बनाउने, कागज कारखानालाई अम्रिसोको डाँठ बिक्री गर्ने, खानी क्षेत्रमा भएका विकृति न्युनीकरणमा लाग्ने प्रतिबद्धता जनाउनुभयो ।

कार्यक्रममा भू तथा जलाधार व्यवस्थापन कार्यालय पाल्पाका प्रमूख आनन्दराम घिमिरेले २ करोड २ लाख बराबरको कार्यक्रम तथा बजेट प्रदेश मन्त्रालयबाट स्वीकृत भएको जानकारी दिनुभयो । उहाँले आकस्मिक पहिरो व्यवस्थापन तथा नदी खोला नियन्त्रण, ग्रामीण सडक भूसंरक्षण कार्यक्रम, नदाी खोला नियन्त्रण कार्यक्रम, संबेदनशील शहरी जलाधार क्षेत्र संरक्षण कार्यक्रमका लागि बजेट विनियोजन भएको बताउनुभयो ।

कार्यक्रममा नेपाल पत्रकार महासंघ पाल्पाका अध्यक्ष राजेशकुमार अर्यालले पाल्पाको पर्यटन क्षेत्रका लागि आएको बजेट तथा कार्यक्रम पाल्पाली जनताको चाहनासँग जोडिएकाले त्यसलाई समयमै कार्यान्वयन गर्नुपर्नेमा जोड दिनुभयो । उहाँले खानी उत्खननले राज्यका लागि फाइदा भए पनि खानी सञ्चालनबाट सामाजिक र वातावरणीय समस्या निम्तन नदिने सचेत रहनुपर्ने बताउनुभयो । कार्यक्रममा सहायक वन अधिकृत अतिउल्लाह खाँले वन कार्यालयले गरेका काम तथा आगामी दिनमा गर्ने कार्यक्रमका बारेमा प्रस्तुती गर्नुभएको थियो ।