सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

वीरगञ्जमा अनलाइनबाटै घरको नक्सा पास गरिने

२० फागुन, वीरगञ्ज । वीरगञ्ज महानगरपालिकाले अबदेखि अनलाइनबाटै घरको नक्सा पास गर्नेे भएको छ ।

‘ईबुुल्डिङ परमिट सिस्टम’ सफ्टवेयर जडान र परीक्षणको काम सिध्याएको महानगरपालिकाले केही दिनमै सेवा सुरु गर्ने गरी तयारी थालेको छ । महानगरपालिकामा दर्ता भएका इन्जिनियरलाई तालिम दिएपछि अनलाइनबाटै घरको नक्सा पास सुरु हुनेछ ।

वीरगञ्जमा प्राणाली जडानका लागि ५ लाख रुपैयाँ खर्च भएको महानगरपालिकाको अनुमान छ । महानगरपालिकाका प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत भीष्मकुमार भुसालले वीरगञ्ज अब स्मार्ट सेवा प्रदान गर्ने स्मार्ट शहर बन्नेतर्फ उन्मुख भएको बताए ।

‘म्यानुअल प्राणालीमा लम्बेतान पक्रिया छ, फाइल अलमल्याउने, टेबुल टेबुलमा कर्मचारीले ढिलासुस्ती गरिदिँदा नगरबासी जरिवानामा परिरहेको अवस्था पनि छ’ उनले भने । यो प्रणालीमा योग्यता पुगेका इन्जिनियरले मात्रै नक्सा बनाउँछन्, डिजाइन विग्रेका कारणले दुःख पाउने अवस्थाको अन्त्य हुने उनले बताए ।

शुरुमा सेवाग्राहीसँग हार्डकपी लिएर राखे पनि पछि नराखिने महानगरपालिकाका इन्जिनियर सुनील कर्णले बताए । ‘जसको नक्सा हो, उसलाई ४ पटक सूचना दिनुपर्ने हुन्छ, त्यसका लागि एसएमएस सिस्टम छ’ उनले भने ‘डाटा इन्ट्री गर्दा घरधनीको नम्बर राखिएको हुन्छ, त्यसमै एसएमएस पनि जान्छ ।’

कसरी हुन्छ अनलाइन नक्सा पास ?

घरनक्सा पास शाखाका प्राविधिकहरुका अनुसार प्राणाली नयाँ भए पनि यसमा लाग्ने दस्तुर लगायतका अन्य व्यवस्थामा कुनै परिवर्तन गरिएको छैन ।

१० रुपैयाँ प्रति वर्गफिटका हिसाबले शुल्क लाग्छ । अनलाइन दर्ताका लागि जग्गाको लालपूर्जा, कर तिरेको रसिद, नागरिकता, डिजाइनरले बनाएको घरको नक्सा लगायतका कागजपत्र आवश्यक पर्छ । इन्जिनियरकै अफिस वा अन्य जुनसुकै स्थानबाट अनलाइन दर्ता गर्न सकिन्छ