सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

गरिबका घरमा टिनका छाना लगाईदिने रैनादेवी छहरा गाउँपालिका

भुवन रायमाझी

बोली । ४ चैत्र – बर्षेनी छानो छाउने झन्झट हट्ने र गरिव परिवारको जोखिम तथा पानी चुहिने समस्यावाट मुक्त गराउने लक्ष्य सहित रैनादेवी छहरा गाउँपालिकाले खरको छाना भएका परिवारलाई जस्ता पाता वितरण गरेको छ ।

रैनादेवी गाउँपालिकाले चालु आर्थिक बर्षको बजेटबाट बल्डेगढीका १२ घरपरिवारलाई टिन बितरण गरेको हो । “जिवनभर दुख गर्दा पनी आफ्नै व्यवहारले घरमा टिन लगाउन सकिएको थिएन ।” रैनादेवी छहरा वडा नं. ७ बल्डेङगढी सुकदमारका ७१ बर्षिय मेघनाथ पोखरेल भन्नुभयो । :–“ गाउँपालिकाले टिन सहयोग गरेपछी स्थानिय सरकार घरनजिकै आएको महसुस भएको छ ।”

पोखरेल जस्तै सिमसिमे पानी परिरहेको मौसममा रुझ्दै वडा कार्यालयमा टिन बुझ्न आएका सबै गरिब परिवारहरुको मुहारमा खुसी छाएको देखिन्थ्यो । रैनादेवी छहरा गाउँपालिकाको खरको छाना भएका परिवारलाई टिन वितरण गर्ने कार्यक्रमले ग्रामिण भेगका गरिब परिवारहरुलाई ठुलै राहत मिलेको छ ।

टिन पाउने खबर पाएपछी वडा कार्यालय आएका बल्ढेङगढीकै चन्द्र बहादुर रायमाझीले विगत सम्झँदै भन्नुभयो :–“पानी पर्दा चुहिएर सयौं रात जागै बस्नुप¥थ्यो । हावाहुरी आँउदा त कतिपटक छाना उडाएर खुला आकाश मुनी सुतियो ।” मुहारमा खुसी ल्याउँदै रायमाझीले भन्नुभयो । :–“ अब टिनको छाना लाए पछी त आनन्द हुने भयो ।”

गाउँपालिका भित्रका नौ सय घरका खरको छाना हटाएर टिन लगाउने काम आगामी असार सम्म सबै सम्पन्न गर्ने गाउँपालिका अध्यक्ष राम बहादुर कार्कीले बताउनुभयो । गाउँपालिका भित्रका सिद्धेश्वर, जुठापौवा, सत्यवती र बल्डेङगढी लगाएतका वडामा खरका छाना भएका घरहरुको संख्या बढी छ ।
वडाध्यक्ष देवेन्द्र पुनको अध्यक्षतामा बिभिन्न टोल बाट आएका स्थानीयहरुलाई टिन बितरण गरिएको हो ।