सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

विवाहको जीप दुर्घटना, पाँच जनाको ज्यान गयो

बाेली । बैशाख १७ – पाल्पाको निस्दी गाउँपालिका–७ चारघरे नजिकैको भीरबाट लु १ ज १९४१ नम्बरको जीप खस्दा पाँच जनाको घटनास्थलमै ज्यान गएको छ ।
गाडीको गति नियन्त्रण नभएको थाहा पाएर हामफालेका २६ वर्षका रिम बहादुर घर्ती बाँच्न सफल भएका छन् । जीप दुर्घटनामा परेर दुलाहाका बाबु ५८ वर्षका सन्तबहादुर सारुको ज्यान गएको छ । बेहुला र बेहुली दुलहीको माइतीमा छाडेर जन्ती लिएर फर्कंदै गरेको जीप बीच बाटोमै दुर्घटनामा परेको हो । हुवासबाट भिरपानी तर्फ जाँदै गरेको जन्ती बोकेको जीप साँझ ५ः३० बजे दुर्घटनामा परेकोे थियो । जीप सडकबाट ३ सय ५० मिटर तल खसेको छ ।
दुर्घटनामा परि निस्दी गाउँपालिका–७ चारघरेका अन्दाजी ४६ वर्षका खड्गबहादुर सोमै, ५६ वर्षीय देविलाल खन्गाह, बेहुलाका बुबा ५८ वर्षका सन्तबहादुर सारु, ४६ वर्षीय लालबहादुर सारु र निस्दी गाउँपालिका–५ गल्धाका अन्दाजी २६ वर्षका चालक बुद्धिबल सोतीको ज्यान गएको प्रहरीले जनाएको छ ।


हिजोको विवाह मण्डप, आजको काजक्रिया स्थल
हुवास गाउँका २२ वर्षीय श्यामबहादुर सारु र सोही गाउँपालिका वडा नम्बर ४ मित्याल भीरपानी गाउँकी अन्दाजी २२ वर्षीया लालमाया वयम्बु मगर (सारु) बीच लामो समयदेखिको प्रेम सम्बन्ध थियो । श्यामबहादुर वैदेशिक रोजगारीका लागि ओमनमा गएका थिए । सो वडाका वडा सदस्य एवं उक्त विवाहमा जन्ती गएका लालबहादुर सारुका अनुसार श्यामबहादुर चैत २० गतेतिर घर आए । यही वैशाख ९ गते श्यामबहादुरले प्रेम गरेर मायालाई विवाह गरी ल्याए । केटाकेटी दुवै पक्षका परिवारबीच हार्दिकता बढ्यो । फलतः वैशाख १६ गते सोमबार विधिवत विवाहको साइत जुर्यो । दुर्भाग्य ढोगभेट फुकाएर दुलहीको घरबाट हिँडेको आधा घण्टा नबित्दै विवाहको जीप भीरबाट पल्टियो । बेहुलाबेहुली बाँचे पनि उनीहरुले नवजोडीले दुर्घटनामा बाबु भने गुमाएका छन् । बेहुला श्यामबहादुरका बाबु सन्तबहादुर सारुको दुर्घटनामा मृत्यु भयो ।
हिजो जग्गेमा रहेका बेहुला आज क्रिया गर्न बाध्य छन् । मण्डप स्थल काजक्रिया स्थल बनेको छ । जन्तीहरु मलामी बनेका छन् । पोष्टमार्टमको रिर्पोटपछि दाहसंस्कार गर्न जानेछन् ।

खुशी एकैछिनमा पीडामा परिणत
निस्दी गाउँपालिका वडा नं.४ हुवासका सन्तबहादुर सारुको घर सोमबार बिहान हर्ष र उल्लासको सीमा थिएन । छोरा श्यामबहादुरको विवाहको ढोगभेट फुकाउने दिन भएकाले सन्तबहादुरको परिवारमा खुशी छाउनु स्वाभाविक थियो । बिहानैदेखि सिँगारपटार गरेर जन्त जानेहरुको चहलपहल हुने नै भयो । भोज भतेरको तयारी पनि चल्दै थियो । एक हप्ताअघि प्रेम विवाह गरेका श्यामबहादुरको विधिवत विवाह ढोगभेट फुकेपछि हुँदै थियो ।
जन्तीहरु बाजागाजासहित बेहुलीको माइततर्फ लागे । मगर समुदायको रीतिरिवाजअनुसार टीकाटालो भयो । दिउँसो अबेरसम्म खानपिन गर्दै जन्तीहरुले रमाइलो गरे । साँझ घर फर्किने बेलासम्म जन्ती रमाइरहेका थिए । मगर समुदायको विवाह मदिरा पनि पिउनै नै भए । जीप चालकले सगुनको मदिरा सेवन गरे । बेहुलीको घरबाट बिदावारी भएर निस्केको जन्तीको टोली निस्दी गाउँपालिका वडा नम्बर ६ को अर्चले धोबला र ७ को ज्यामिरेका बीचमा चारघरे भन्ने स्थानसम्म सकुशल आइपुग्यो । जहाँ कच्ची सडक र अफ्ठ्यारो बाटो सुरु भएपछि सबैलाई ओर्लन लगाइयो । १२÷१३ जना जिपबाट झरेर हिँड्दै आए । बढी मदिरा सेवन गरेका बुढापाकाहरु जिपबाट ओर्लेनन् । केहीबेरमा जीप गुल्टेको आवाज आयो । भीरबाट गल्र्यामगुर्लुम्मै गुल्ट्यो । जीपमा रहेका ६ जनामध्ये एक जना भने हाम्फालेर बाँच्न सफल भए । अरू ५ जनाको ज्यान गयो ।
पाल्पा जिल्ला प्रहरी कार्यालयका प्रमुख एसपी विश्वमणि पोखरेलसँग हामीले घटनाको सूचना पाएपछि सम्पर्क राख्दा उनी आफै पनि घटनाबारे बुझ्न व्यस्त थिए । त्यसका बाबजुद पनि पोखरेलले भने, ‘यति मात्रै तपाईंसँग सेयर गर्छु कि जन्ती लिएर आएको लु १ ज १९४१ नम्बरको जीप दुर्घटना भएको हो । घटना स्थलमै पाँच जनाको मृत्यु भएको छ । अरू केही खुलेको छैन । त्यसतर्फ प्रहरी टोली जाँदै छ ।’साँझ अबेर जिल्ला प्रहरी कार्यालयबाट दुर्घटनाको विस्तृत विवरणको मेल आयो । जिप दुर्घटना निस्ती गाउँपालिका ६ को अर्चले धोबला र वडा नम्बर ७ को ज्यामिरे चारघरे भन्ने स्थानमा भएको रहेछ ।

भिरमा लास रातभरि रुवावास
बेहुला श्यामबहादुर सारुका घरमा जन्तीका लागि भोज भतेर तयार गर्न भ्याइनभ्याई भइरहेका बेला एक्कासी दुःखद् खबरले गाउँमा रुवावासी चल्यो । रातको अन्धकारमा अन्कटार भीरमा शव कहाँ छन् भन्ने अत्तोपत्तो थिएन । शवहरु यत्रतत्र छरिएका थिए । इलाका प्रहरी कार्यालय रामपुरका प्रमुख प्रहरी निरीक्षक भुपालसिंह राना साँझ ६ बजेदेखि राति ११ बजेर ३५ मिनेटसम्म टेलिफोन सम्पर्कमा थिए । उनसँग घटनाको अपडेट लिइरह्यौँ । अन्तिममा उनले सेना, प्रहरी र सशस्त्र प्रहरीले शवमाथि बाटोमा ल्याई पोस्टमार्टमका लागि सदरमुकाम तानसेन पठाउन लागेको जानकारी दिए । अनकन्टार भीरमा डोरी र बाँसको सहायताले तिनवटै सुरक्षा निकालयले ज्यानको बाजी लगाएरै भीरबाट शवमाथि ल्याएका थिए । तीनवटै सुरक्षा निकायका प्रमुखसहितका अधिकृत पनि उद्धार कार्यमा मध्यरातसम्म खटिए । दुर्घटना भएकाले पोष्टमार्टमका लागि शव तानसेन ल्याए । मृतकका आफन्तजन शव बुझ्न अस्पतालमा आएका छन् । शव बुझेर दाहसंस्कारका लागि तयारी गरेका छन् ।