सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

सही दर्शन र विचारबाट अभिप्रेरित लेख रचनाको खाँचो

बोली । बैशाख १८ – प्रगतिशील लेखक संघ, पाल्पाको आयोजनामा प्रगतिशील साहित्य लेखन तथा संस्कृति निर्माण विषयक एक दिने गोष्ठी तानसेनस्थित पुष्पलाल स्मृति पुस्तकालयको सभाकक्षमा सम्पन्न भएको छ ।

गोष्ठीमा प्रगतिशील साहित्य सृजना तथा संस्कृति निर्माणका प्रयास विषयक अवधारणा पत्र प्रस्तुत गर्दै प्रगतिशील लेखक झपेन्द्र जिसीले समाजको सकारात्मक परिवर्तनका लागि सही दर्शन र विचारबाट अभिप्रेरित गर्ने लेख रचनाको आवश्यकता रहेको बताउनुभयो । उहाँले जीवन र जगतका बारेमा अध्यात्म तथा विलासी सौन्दर्यका आधारमा निर्मित बुर्जुवा साहित्यले समाजलाई असल मार्ग निर्देशन गर्न नसक्ने बताउनुभयो । उहाँले प्रगतिशील साहित्यको साझा मञ्चबाट विकसित हुँदै प्रगतिवादतर्फ अग्रसर हुन सबैलाई आग्रह गर्नु भयो ।

गोष्ठीमा प्रस्तुत अवधारणा पत्रमाथि टिप्पणी गर्दै राजनैतिक विश्लेषक नुरराज बस्यालले साहित्यकार तथा लेखकहरूले समाजको गतिशील रूपान्तरणका लागि आवाज उठाउने र यस्का लागि दार्शनिक र वर्गीय चेतनाका आधारमा समाजवादतर्फ उत्प्रेरित गर्ने गरी रचना गर्नुपर्ने बताउनुभयो । अर्का टिप्पणीकार नारायण ढकालले माक्र्सवादको विविध पक्षबाट विश्लेषण गर्दै प्रगतिशील लेखक एवम् साहित्यकारहरूमा दार्शनिक स्पष्टताका आधारमा लक्षित वर्गको समुन्नत विकासमा केन्द्रित हुनुपर्ने बताउनुभयो ।

गोष्ठीमा सहभागी हुँदै प्रदेश सांसद नारायण आचार्य, नेताहरू नारायणी शर्मा, राजेन्द्र विश्वकर्मा, विशाल दर्लामी, साहित्यकारहरू रामप्रसाद अर्याल, नारायण अधिकारी, सीताराम घिमिरे, गुणवति केसी, गोम बहादुर क्षत्री लगायतले साहित्य र लेखनका साथसाथै सांस्कृतिक आचरण तथा जीवनशैली समेत प्रगतिशील र प्रगतिवादी आदर्श उन्मुख हुनुपर्ने बताउनुभयो । साथै वक्ताहरूले विश्व कम्यूष्टि आन्दोलन तथा नेपालको वर्तमान सरकारका बारेमा समेत समीक्षा एवम् टिप्पणी गरेका थिए ।

कार्यक्रम प्रगतिशील लेखक संघ पाल्पाका सदस्य सोमनाथ अर्यालको अध्यक्षता र चतुर्भुज नेपालको सञ्चालनमा सम्पन्न भएको थियो ।