सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव कहाली लाग्दो गरिबी : बाल्यकाल संस्मरण वरिष्ठ पत्रकार कसजूलाई राष्ट्रिय पत्रकारिता पुरस्कार कोभिड १९ महामारीमा पत्रकारको आर्थिक संकट र सिर्जित चुनौतिहरू पाल्पाकाे भैरवस्थानमा फागु महाेत्सव सुरू गोपालप्रसाद बस्यालको घरदेखि परसम्म विमोचन

फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा

विजयकुमार बौडेल –
माघ २३ – रिब्दीकोट गाउँपालिकाले भवानी मावि कुसुमखोलाका फरक क्षमता भएका विद्यार्थीहरुलाई न्यानो कपडा वितरण गरेको छ ।


मुख्यमन्त्री ग्रामिण विकास कार्यक्रम कार्यान्वयन सिफारिस समितिको आयोजनामा फरक क्षमता भएका ११ जना विद्यार्थीहरुलाई न्यानो कपडा वितरण गरेको हो । विद्यार्थीहरुलाई न्यानो कपडा सिरक, डसना, ब्लाङ्केट, ज्याकेट लगाएतका सामग्री वितरण गरिएको हो ।


न्यानो कपडा वितरण गर्दै रिब्दीकोट ५ कुसुमखोलाका पुर्व अध्यक्ष माधव आचार्यले फरक क्षमता भएका विद्यार्थीहरुको हौसलाका लागी न्यानो कपडा वितरण गरिएको बताउनुभयो । आचार्यले विद्यार्थीहरुलाई अध्ययन गर्न प्रोत्साहित गर्नको लागी गाउँपालिकाले योजना बनाएर लागीपरेको बताउनुभयो ।


गाउँपालिका अध्यक्ष नारायण बहादुर जिसीले विभिन्न कारणले फरक क्षमता भएका विद्यार्थीहरुले पढाई छाड्दै गईरहेको प्रशंग उल्लेख गर्दै सबैको पहलले उनीहरुलाई स्थापित गर्नुपर्ने बताउनुभयो । अध्यक्ष जिसीले रिब्दीकोट गाउँपालिका फरक क्षमता भएका विद्यार्थीहरुको व्यक्तित्व विकासमा लागी परेको बताउनुभयो ।


प्रमुख प्रसासकिय अधिकृत ऋषिराम अर्जेलले फरक क्षमता भएका विद्यार्थीहरुलाई फरक दृष्टीले हेर्न नहुने भन्दै गाउँपालिकाले विभिन्न कार्यक्रम मार्फत उनीहरुलाई उत्प्रेरित गराउन लागीपरेको बताउनुभयो ।

गाउँपालिका उपाध्यक्ष लक्ष्मी खनाल, शिक्षा साखा संयोजक मणी खनाल, समाजसेवी मोतीराज ज्ञवाली, वेणीमाधव आचार्य लगाएतले गाउँपालिकाले फरक क्षमता भएका विद्यार्थीहरुको लागी उपयोगी कार्यक्रम ल्याएको र यसलाई निरन्तरता दिने विषयमा जोड दिनुभयो ।