सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव बैंक ब्याजदर विरुद्ध अर्थमन्त्रीलाई उद्योग वाणिज्य संघ पाल्पाको ज्ञापन पत्र प्रेस चौतारी पाल्पाकाे घुम्ती बैठक रम्भामा सम्पन्न तिनाउमा लैंगिक सचेतना कार्यक्रम सम्पन्न इन्फिनिटि लघुवित्तको व्यवसायिक तरकारी खेती तालिम सम्पन्न हल्ट प्राइस पोखरा विश्वविद्यालयको २०२२/०२३ का लागि आयोजक कमिटी गठन

दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन

दमकडा । तानसेन नगरपालिका ९ दमकडामा पाल्पा महोत्सव सुरु भएको छ ।


स्वास्थ्य, जनसंख्या र कानुन न्याय तथा संसदीय मामिला मन्त्री भानुभक्त ढकालले ड्रोनले राष्ट्रिय उडाएर महोत्सवको उद्घाटन गर्नुभएको हो । अन्न भण्डार माडी उपत्यकाको दमकडामा बिहीबार बाट सुरु भएको पाल्पा महोत्सवको उद्घाटन गर्दै मन्त्री ढकालले अहिलेसम्म एक जना नेपालीमा पनि कोरोना भाइरस नभएको बताउनुभयो । चीनमा रहेका नेपाली विद्यार्थी पनि कोरोना भाइरसबाट प्रभावित नभएको उहाँले जानकारी दिनुभयो । हाल सम्म परीक्षण गरिएका सबै नेगेटिभ भएकाले पनि मुलुकमा कोरोना भाइरस नभएको पुष्टी भएको छ उहाँ भन्नुभयो ।


नेपालीलाई सामान्य रुघाखोकी चल्दा पनि कोरोनाले नै आक्रमण गरेको शंका जन्माएर गलतप्रचार भइरहेको मन्त्री ढकालको भनाई छ । माडीको सुन्दर फाँटले आफूलाई आकर्षित गरेको उल्लेख गर्दै मन्त्री ढकालले महोत्वसले स्थानीय कृषि उपजको व्यवसायिकीकरण र औधोगिकरणमा सघाउनुपर्ने बताउनुभयो । उहाँले नेपालमा विषादीको अधिक्तम प्रयोगले रोग बढ्दै गएको र यसको न्यूनीकरण गर्न अर्गानिक कृषि उत्पादन तर्फ कृषकलाई प्रोत्साहित गर्नुपर्नेमा जोड दिनुभयो ।


कार्यक्रमममा पूर्व उद्योगमन्त्री तथाप्रतिनिधि सभाका सांसद सोमप्रसाद पाण्डेयले कृषि, पर्यटनको मुख्यनारा बोकेर आयोजना गरिएको महोत्सवले मदनपोखरा र माडीको कृषि उत्पादनलाई प्राथमिकता दिनुपर्ने उहाँले बताउनुभयो । प्रदेश सभासद् नारायण प्रसाद आचार्यले स्थानीय उत्पादनलाई प्राथमिकता दिनुपर्ने बताउनुभयो । प्रदेश सभासद् डा. पुरनमान बज्राचार्य, तानसेन नगरपालिकाका प्रमुख अशोककुमार शाहीले ग्रामीण क्षेत्रको आर्थिक विकासमा महत्वपूर्ण योगदान दिने बताउनुभयो ।

नेकपाका केन्द्रीय सदस्य ठाकुर गैरेले व्यापार संघले दमकडामा महोत्सव आयोजन गरेर बजारमुखी व्यवसायमा मात्र निर्भर हुनुनपर्ने सन्देश दिएको बताउनुभयो । नेपाल चेम्बर अफ कर्मशका वरिष्ठ उपाध्यक्षलगायतका उद्योग व्यवसायीहरुले आत्मनिर्भर अर्थतन्त्र निर्माणका लागि यस्ता स्थानीय प्रयास आवश्यक रहेको बताउनुभयो । नेपाली काँग्रेसका सचिव अजयमान कर्माचार्य, राष्ट्रिय जनमोर्चाका अध्यक्ष विशाल दर्लामी, राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टीका डुलबहादुर कुँवर, नेकपा मालेका धनराज पौडेल, पाल्पा उद्योग वाणिज्य संघका अध्यक्ष राजु महर्जनलगायतले महोत्सव सफलताका लागि शुभकामना दिनुभयो ।

‘पाल्पाको समृद्धिको आधार, कृषि, पर्यटन र व्यापार’ भन्ने नाराका साथ हिँजो देखि सुरू भएको महोत्सव ११ गतेसम्म सञ्चालन हुने छ । उद्घाटन ¥यालीमा माडी क्षेत्रका करिव १ सय संघसंस्थाले आफ्नो पहिचान झाँकी सहित ¥याली निकालेका थिए । शिक्षण संस्था, आमा समूह, कृषि समूह, टोल विकास संस्था, मगर समूह, नेवार समूहको झाँकी ¥याली अत्यन्त आकर्षक थिए । महोत्वसको पहिलो दिन स्थानीय समुदायको सहभागिता निकै उत्साहप्रद देखियो ।


महोत्सवमा २ सय ७५ वटा स्टल रहेका छन् । पाल्पाका किसानले उत्पादन गरेका कृषिजन्य वस्तु, घरेलु तथा साना उद्योगबाट उत्पादित पाल्पाली ढाका, करुवालगायतका वस्तु, पाल्पाका पशुपालक किसानले उत्पादन गरेको दुग्धजन्य वस्तु, राष्ट्रिय तथा बहुराष्ट्रिय कम्पनीबाट उत्पादित सामग्री स्टलमा राखिएको संघका अध्यक्ष चिरञ्जीवि पोखरेलले बताउनुभयो । झण्डै एकलाख दर्शकले अवलोकन गर्ने महोत्सवमा ५ करोड बराबरको कारोबार हुनेछ भने करिब ७० लाख आम्दानी हुने आयोजकको अनुमान छ ।

४० लाख खर्च गरेर ३० लाख शुद्ध नाफा हुने अनुमान रहेको संघका अध्यक्ष पोखरेलले बताउनुभयो । महोत्सव अवलोकनको लागि सर्वसाधारणले ५० रुपयाँ, विद्यार्थीले २५ रुपैयाँ तिर्नु पर्ने छ भने ज्येष्ठ नागरिक र फरक क्षमता भएका व्यक्तिले निशुल्क व्यवस्था गरिएको सचिव पर्शुराम पौड्यालले जानकारी दिनुभयो ।