सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव बैंक ब्याजदर विरुद्ध अर्थमन्त्रीलाई उद्योग वाणिज्य संघ पाल्पाको ज्ञापन पत्र प्रेस चौतारी पाल्पाकाे घुम्ती बैठक रम्भामा सम्पन्न तिनाउमा लैंगिक सचेतना कार्यक्रम सम्पन्न इन्फिनिटि लघुवित्तको व्यवसायिक तरकारी खेती तालिम सम्पन्न हल्ट प्राइस पोखरा विश्वविद्यालयको २०२२/०२३ का लागि आयोजक कमिटी गठन

रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा


विजयकुमार बौडेल –
फागुन ७ – रम्भा गाउँपालिकाले आधारभुत तहमा अध्ययन गर्ने सबै विद्यार्थीहरुको दुर्घटना विमा गरेको छ ।


गाउँपालिकाले नर्सरी देखी कक्षा ५ सम्म अध्ययन गर्ने सबै १ हजार ८ सय ५४ जना विद्यार्थीहरुको दुर्घटना विमा गरेको हो । रम्भा गाउँपालिकाले प्रत्येक विद्यार्थीहरुको १० हजार रुपैंया बराबरको दुर्घटना विमा गरेको हो । रम्भाका विद्यार्थीहरुको दुर्घटना भएर जटिल खालको अंगभंग या मृत्यू भएमा एक लाख रुपैंया बराबरको विमा गरेको गाउँपालिका अध्यक्ष बिष्णु भण्डारीले बताउनुभयो ।

गाउँपालिका अध्यक्ष भण्डारीले सबै विद्यार्थीहरुलाई सामुदायिक विद्यालयमा भित्र्याउन विमा कार्यक्रम ल्याईएको बताउनुभयो । “सबै विद्यार्थीहरुका अभिभावकहरुले सुरक्षित महसुस गर्नुभएको छ । त्यसैले गाउँपालिका यो कार्यक्रम प्रति उत्साहित छ ।”

अध्यक्ष भण्डारीले भन्नुभयो । “अभिभावकहरुले हामीलाई विश्वास गरेर विद्यार्थी पठाउनु भएको छ । उहाँहरुको यो विश्वासलाई हामी कहिल्यै निराश बनाउने छैनौं ।” सबै कुराको श्रेय अभिभावकहरुलाई जाने अध्यक्ष भण्डारीको भनाई छ ।

“गाउँपालिकाले दुर्घटना विमा संगै सबै विद्यालयमा दिवा खाजाको व्यवस्था गरेका छौं । ३६ वटा विद्यालयले आफै स्थानिय स्तरमा पाईने गेडागुडी लगाएतबाट खाजा पकाएर खुवाउने व्यवस्था गर्नुभएको छ ।” अध्यक्ष भण्डारीले भन्नुभयो ।

“दिवा खाजाको लागी चालु आर्थीक बर्षमा ४० लाख रुपैंया खर्च गरेका छौं । सबै अभिभावकहरुले गाउँपालिकाको यो योजनाको प्रशंसा गरेका छन् ।” दिवा खाजा कार्यक्रमलाई दिगो बनाउने गरी निरन्तरता दिने योजना भएको गाउँपालिका अध्यक्ष भण्डारीको भनाई छ ।

दिवा खाजा कार्यक्रम र दुर्घटना विमाको कार्यक्रमले रम्भाका सामुदायिक विद्यालयहरुमा विद्यार्थीको संख्या बढ्ने विश्वास गाउँपालिकाले लिएको छ । अर्को आर्थीक बर्ष सम्ममा विद्यार्थीको संख्याको अनुपात मुल्यांकन गरेर आगामी दिनमा कार्यक्रम थप गर्ने गाउँपालिकाले जनाएको छ ।