सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव बैंक ब्याजदर विरुद्ध अर्थमन्त्रीलाई उद्योग वाणिज्य संघ पाल्पाको ज्ञापन पत्र प्रेस चौतारी पाल्पाकाे घुम्ती बैठक रम्भामा सम्पन्न तिनाउमा लैंगिक सचेतना कार्यक्रम सम्पन्न इन्फिनिटि लघुवित्तको व्यवसायिक तरकारी खेती तालिम सम्पन्न हल्ट प्राइस पोखरा विश्वविद्यालयको २०२२/०२३ का लागि आयोजक कमिटी गठन

रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन

विजयकुमार बौडेल –
चैत १२ – रम्भा गाउँपालिकाले विश्वभर फैलिएको कोभिड १९ बाट बँच्न तयारी स्वरुप ५० जना क्षमताको क्वारेन्टाईन स्थापना गरेको छ ।

गाउँपालिकाले फैलँदै गएको कोरोना भाईरसको संक्रमण बाट संभावित व्यक्तिहरुको उपचार र निगरानीका लागी ५० जना क्षमताको क्वारेन्टाईन स्थापना गरेको हो । गाउँपालिका अध्यक्ष बिष्णु प्रसाद भण्डारीले क्वारेन्टाईनमा २५ जना महिला र २५ जना पुरुषका लागी छुट्टाछुट्टै कोठामा व्यवस्थापन गर्नेगरि क्वारेन्टाईन स्थापना गरेको बताउनुभयो ।

“हामीले ५० जनाको लागी दाल, चामल, तेल, चिनी लगाएत आवश्यक सबै सामग्री सहित पकाउने, खुवाउने र बास बसाल्ने व्यवस्थापन गरेका छौं ।” अध्यक्ष भण्डारीले भन्नुभयो । “रम्भा गाउँपालिका वडा नं. ५ ताहुँको रम्भा माविको भवनमा क्वारेन्टाईन स्थापना गरि संभावित संक्रमण भएकोहरुको लागी निगरानी गर्ने व्यवस्था गरेका छौं ।”


विश्वव्यापी रुपमा फैलिएको कोरोना भाईरस बाट नागरिकलाई बँचाउन रम्भा गाउँपालिका गम्भिर भएर लागेको र विदेशबाट आउने नागरिकहरुको लगत संकलन कार्य अन्तिम अवसथामा पुगेको अध्यक्ष भण्डारीको भनाई छ । गाउँपालिकाका अध्यक्ष उपाध्यक्षसहितको टोली वडा वडामा पुगेर माक्स, सेनिटाइजर, ग्लोप्स, एप्रोन र औषधीहरु स्वास्थ्य चौकीलाई बितरण गरेको छ ।

रम्भा गाउँपालिका वडा नं. ५ का वडाध्यक्ष खुमाकान्त बस्यालले क्वारेन्टाईन स्थापनाको लागी जनप्रतिनिधी, स्वास्थ्यकर्मी तथा सामाजिक संघसंस्था लगाएत सबैको सहयोग प्राप्त भएको बताउनुभयो । वडाध्यक्ष बस्यालले कोरोना भाईरस संक्रमणको सामान्य लक्षण देखिने वित्तिकै रोग नलुकाई क्वारेन्टाईनमा सम्पर्क गर्न सबै नागरिकहरुलाई अनुरोध गर्नुभयो ।


रम्भा गाउँपालिका स्वास्थ्य साखा संयोजक शिव अर्यालले १ जना डाक्टर, १ जना स्टाफ नर्स सहित १५ जना स्वास्थ्य कर्मी क्वारेन्टाईनमा रेखदेखको लागी तयारी अवस्थामा रहेको बताउनुभयो । संयोजक अर्यालले सबै नागरिकहरुलाई सचेत र सतर्क रहन अनुरोध गर्दै हल्लाको पछी नलाग्न सुझाव दिनुभयो ।

रम्भा गाउँपालिकाले ७० जना पोषण सहयोगी सहजकर्ता र ४६ जना स्वास्थ्य स्वयम्सेविकालाई परिचालन गरि घरघरमा गई कोरोना भाईरस संक्रमणको लक्षण र यसबाट बँच्ने उपायका बारेमा सचेत गराएको जनाएको छ ।

फाेटाे : गुगल