सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

संकटका बेला कृषि सहकारीले गर्दैछन् तरकारी र दुधको नियमित आपूर्ति

पाल्पा । चैत्र १७ – कोरोनाका कारण आवागमन निषेधको बेलामा पनि किसानका सहकारी संघ संस्थाले कृषि उपज ग्राहकको घर घर पु¥याइरहेका छन् ।

मदनपोखरा संगम बहुउद्देश्यीय सहकारी संस्था र डुम्रे दुग्धउत्पादक सहकारी संस्था जस्ता किसानका सहकारीले जटिल परिस्थितिमा आफ्ना सेवालाई अझ बढी प्रभावकारी बनाएका छन् । मदनपोखरा संगम बहुउद्देश्यीय सहकारी संस्था लिमिटेडले तानसेन बजारमा ताजा तरकारीको आपूर्ति नियमित गरेको छ । सहकारीका बजार व्यवस्थापकहरुले बोलेरो गाडीमा दैनिक १५/२० क्विन्टल तरकारी बजारमा बिक्री गरिरहेका छन् ।

सहकारीका अध्यक्ष खेमराज न्यौपानेले लकडाउनका कारण बजारमा तरकारीको अभाव हुन थाल्यो भन्ने जनगुनासो पछि तानसेनमा तरकारी पठाइएको बताउनुभयो । सहकारीले किसानलाई विशेष अनुरोध गरेर काउली, बन्दा, केराउ, बकुल्ला, हरियो धनियालगायतका तरकारी संकलन गरी बजारमा खुद्रा बिक्रेतालाई बिक्री गरिरहेको छ । मानव सेवा सम्झिएर संकटका बेला पठाएको तरकारीमा बढी नाफा नराख्न सहकारीले खुद्रा व्यवसायीलाई अनुरोध समेत गरेको बजार व्यवस्थापक यमनाथ पौड्यालले बताउनुभयो ।

डुम्रे दूग्ध उत्पादक सहकारी संस्थाले पनि दुधको आपूर्ति नियमित गरेको छ । दैनिक ३ हजार ५ सय लिटर दुध संकलन हुने यो सहकारीले अहिले ६ सय लिटर मात्र पाल्पामा बिक्री गरेको छ । पाल्पामा खपत नभएका कारण २ हजार ९ सय लिटर पोखरा पठाएको सहकारीका व्यवस्थापक गोपाल जीसीले बताउनुभयो । व्यवस्थापक जिसीका अनुसार तानसेन बजारको सिल्खानटोल बिक्री कक्षबाट ३ सय ५० लिटर भुसलडाँडाबाट २ सय, दमकडाबाट ५०, बारुदखानबाट ५०, बाँसटारीबाट २०, सराईबाट ३०, डुम्रेबाट ३० लिटर दुध बिक्री भइरहेको छ ।

सहकारीले कर्मचारीलाई मास्क र पन्जा दिएर बजारमा खटाएको छ भने निश्चित समय तोकेर मात्र खरिद बिक्रीको व्यवस्था मिलाएको छ । डुम्रे दुग्ध उत्पादक सहकारी संस्थाका अध्यक्ष दुर्गाबहादुर खाँडले किसानहरुलाई दाना, पराल, पशु औषधीको अभाव हुन थालेको बताउनुभयो । उहाँले स्थानीय सरकार र स्थानीय प्रशासनले दाना, पराल र पशु औषधीको आपूर्तिका लागि सहजिकरण गरिदिन आग्रह गर्नुभयो । डुम्रे सहकारी अन्तर्गत ५ सयभन्दा बढी किसानहरुले १ हजार ५ सय भन्दा बढी गाइभैंसी पालेका छन् ।