सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव हल्ट प्राइस पोखरा विश्वविद्यालयको २०२२/०२३ का लागि आयोजक कमिटी गठन कृषि क्षेत्रका युवाहरुको सफलताको कथा समेटिएको पुस्तक ‘कर्म’ विमोचन ‘यूवा पुस्ता पत्रकारीतामा आउन जरुरी छ’ : प्रेस चौतारी केन्द्रिय सचिव आचार्य तानसेनका एक सय दश पसलमा अनुगमन, ६३ हजार रुपैंयाको सामग्री जफत गरि नष्ट तानसेन नगरपालिका र विद्युत प्राधिकरण पाल्पा बीच न्यूनतम विद्युत महशुल छुट सम्बन्धी सम्झौता

कोरोना रोकथामका लागि निस्दीको अभियान प्रशंसनीय (फाेटाेफिचर)


निस्दी । चैत १८ – कोरोना संक्रमण, रोकथाम र उपचारका लागि निस्दी गाउँपालिकाले जनप्रतिनिधि, स्वास्थ्यकर्मी र सुरक्षाकर्मीलाई घरघरमै खटाएको छ ।

गाउंपालिकाका अध्यक्ष मुक्तबहादुर सारुसहितका जनप्रतिनिधि, स्वास्थ्यकर्मी र प्रहरीहरु घरघरमै ज्वरो नाप्ने र स्वास्थ्य सचेतना दिँदै हिडेको छ । विदेशबाट आएका र रोजगारीबाट फर्किएका नागरिकहरुलाई एकएक वटा डिजिटल थर्मामिटर दिएर दैनिक ज्वरोको मापन गर्ने, ज्वरो बढे स्वास्थ्यकर्मीलाई खबर गर्न प्रेरित गरिएको गाउ्रँपालिकाका प्रमुख प्रसासकिय अधिकृत भगवान भक्त अर्यालले बताउनुभयो । गाउ्रँपालिका र विभिन्न व्यक्तिबाट सहयोग लिएर गाउँपालिकाले स्वास्थ्यकर्मीलाई पिपिइ सेट र पर्याप्त स्यानिटाइजर उपलब्ध गराएको छ ।

गाउँपालिकाको प्रवेश नाका वडा नं. ५ को बेलडाँडामा हेल्थ डेस्क स्थापना गरी जनप्रतिनिधि, स्वास्थ्यकर्मी र प्रहरी १÷१ जना अनिवार्य रहने व्यवस्था मिलाइएको छ । हेल्थ डेस्कले बाहिरबाट जाने जो कोहीलाई पनि सावुन पानीले हात धुन लगाउने, गन थर्मामिटरले तापक्रम नाप्ने, आवागमन निषेधमा हिंडनुको कारण सोध्ने गरिरहेको छ । जिल्ला समन्वय समितिका कार्यबहाक प्रमुख मिरा मरासिनीले सरकार होस् त यस्तो भनेर प्रशंसा गर्नुभयो । उहाँले भन्नुभयो, दुर्गममा रहेर पन िनिस्दीले गरेको काम अन्य स्थानीय तहका लागि पनि अनुकरणीय रहेको छ ।

गाउँपालिकाका स्वास्थ्य शाखा प्रमुख रेमबहादुर दिश्वाले दुर्गममा रहेकाले कोरोनाको संक्रमण नेपालमा फैलन सक्ने सम्भावनापछि नै अत्यावश्यक सामग्री बजारबाट खरिद गरेर व्यवस्थापन गरेको बताउनुभयो । गौरीशंकर माध्यमिक विद्यालयमा निर्माण गरिएको १२ वेडको क्वारेन्टाइन व्यवस्थित रहेको छ । गाउँगाउँमा पनि प्रत्येक नागरिकले सर्जिकल र गाउँमै बनाएका मास्क लगाएका देख्रिन्छन् ।
यसैगरी पूर्वखोला गाउँपालिकाले सबै वडामा क्वारेन्टाइन स्थापना गरेको छ । जनमार्ग माध्यमिक विद्यालयमा स्थापना गरिएको क्वारेन्टाइनमा अहिले पनि २१ जना नागरिक बसिरहेका छन् ।

वडा अध्यक्ष भोगबहादुर सारुसहित ६ जना जनप्रतिनिधि पालैपालो क्वारेन्टाइनमा बसेका नागरिकलाई खाद्य सामग्री, आवास व्यवस्था र सुरक्षामा खटिरहेका छन् । गाउँपालिका अध्यक्ष नुनबहादुर थापाले क्वारेन्टाइनमा बस्ने नागरिकलाई कुनै पनि असुविधा नहोस् भनेर व्यवस्था मिलाउन लगाएको बताउनुभयो । सिलुवामा रहेको क्वारेन्टाइनमा इन्टरनेट र टेलिभिजन समेत राखिएको छ ।
रम्भा गाउँपालिकाले ताहुँमा स्थापना गरिएको क्वारेन्टाइनको व्यवस्थापन फितलो भए तापनि प्राथमिक स्वास्थ्य केन्द्रले बिरामीका लागि दिएको सेवा उत्कृष्ट छ । सामग्रीको अभावमा एउटै थर्मामिटरलाई सेनिटाइजरले पुछ्ने र अर्को बिरामीलाई परीक्षण गर्ने गरिएको मेडिकल अधिकृत केशरजंग कार्कीले बताउनुभयो ।

कोरोना संक्रमण रोकथामका लागि स्थानीय तहको तयारी अवलोकन गर्नुभएका प्रदेशसभा सदस्य नारायणप्रसाद आचार्यले निस्दी गाउँपालिकाको व्यवस्थापन र पूर्वखोला सिलुवाको क्वारेन्टाइन धेरै राम्रो रहेको बताउनुभयो । पाल्पा जिल्लाका सबै स्थानीय तहले यस्तो विषम परिस्थितिमा स्रोत र साधनको अधिकतम प्रयोग गर्नुपर्नेमा उहाँको जोड रहेको छ ।