सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

मन त हो : दमकडाका तिमिल्सेनाले गरे सबै व्यवसायिलाई भाडा छुट

विजयकुमार बौडेल 
चैत १९ – कोरोना भाईरस संक्रमणको त्रासले व्यवसायिको व्यापार अस्तब्यस्त बनेको बेला तानसेन ९ आरुखर्कका लक्ष्मीकान्त तिमिल्सेनाले आफ्नो घरमा व्यवसाय गर्ने सबैलाई एक महिनाको भाडा छुट गर्ने घोषणा गर्नुभएको छ ।

तानसेन ९ दमकडा चोकैको घरमा रहेको ७ वटा सटर लिएर व्यवसाय गर्ने सबै व्यवसायिहरुलाई एक महिनाको भाडा छुट गर्ने घोषणा तिमिल्सेनाले गर्नुभएको हो । कोरोना भाईरसको त्रासका कारण ब्यापार व्यबसायी समस्यामा परेकाले घरभाडा बुझाउन पनि मुस्किल भएको भन्दै घरधनी तिमिल्सेनाले स्वस्फुर्त रुपमा व्यबसाय सञ्चालन गर्ने ७ जना व्यवसायिहरुलाई भाडा छुट दिने घोषणा गरेका हुन् । भाडामा लिएका ७ जना व्यवसायिलाई चैत्र महिनाको भाडा सहित विजुली र पानी पनी निशुल्क गर्ने तिमिल्सेनाले बताउनुभयो । तिमिल्सेनाको घरमा भाँडा पसल, रेष्टुरेन्ट, सिलाई, तरकारी र फेन्सी लगायतका पसल रहेका छन् । जसको मासिक प्रति सटर ३ देखि ४ हजार रुपैयाँसम्म रहेको छ ।


तिमिल्सिना आफु भने बुटवल मणिग्राममा घर र जग्गा भाडामा लिएर बागेश्वरी डेरी सञ्चालन गर्नुभएको छ । घरधनीले भाडा नलिने भएपछि ब्याबसायीले आफ्नो पिर मर्का बुझेको र अफ्ठेरो परिस्थितिमा आफुहरुलाई सहयोग गरेकोमा घरधनी तिमिल्सेनालाई धन्यवाद दिएका छन् । सरकारले लकडाउन लम्ब्याउने कुराले व्यवसायीको मनमा थप पिरलो थपिएपनी घरधनीको मनकारी मनले व्यवसायिहरुले शान्तिको श्वास फेरिरहेको छुट पाउने व्यवसायि दमकडा सेकुवा कर्नरका सञ्चालक दिपक बस्यालले बताउनुभयो । “यस्ता मनकारी घरधनी पाउनु नै हाम्रो लागि ठूलो कुरा हो ।” बस्यालले भन्नुभयो ।

बस्याल मात्रै होइन सोही घरमा भाँडा व्यवसाय संचालन गर्दै आउनुभएका बिष्णु न्यौपाने भाडा मिनाहाको खबर पाएर खुसी हुनुहुन्छ । न्यौपानेले घरधनीले व्यवसायीहरुलाई लगाएको गुण अतुलनीय रहेको बताउनुभयो । विश्वभर महामारीको रुपमा फैलिएको कोरोना भाइरसको संक्रमणले व्यवसायमा समेत प्रभाव पारेको भन्दै तिमिल्सेनाले सटर भाडा मिनाहा गरेको बताउनुभयो । “हामी मान्छे हौँ, दुख पर्दा एक अर्कालाई साथ दिन सिक्नुपर्छ ।” तिमिल्सेनाले भन्नुभयो ।

आफै पनी व्यवसायि रहनुभएका तिमिल्सेनाले कोरोना संकटको सबै मिलेर सामना गर्नुपर्ने र एकअर्कालाई सहयोग गर्नुपर्ने बताउनुभयो । कोरोना भाइरस फैलन नदिन सरकारले लकडाउन लागु गरेपछी घरधनीसँग चैत महिनाको भाडा नलिन आग्रह गरेको थियो ।