सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

कोरोना त्रास : मनको बाघले खान सक्छ, सचेत रहौं


विजयकुमार बौडेल 
चैत २१ – एक्कासी ज्वरो आएर जिउ दुख्ने र टाउको दुख्न थालेपछी फोक्सिङकोटका एवतकुमार सारु रातभरी निदाउन सक्नुभएन ।

पेशाले शिक्षक र रेडियो मदनपोखराका फोक्सिङकोट प्रतिनिधी समेत रहनुभएका सारुलाई कोरोना संक्रमण हो कि भन्ने त्रासले रातभरी सताईरह्यो । “राती ११ बजेतिर एक्कासी ज्वरो आएपछी ओढेको सिरकले न्यानो भएन, बुबा सुत्ने कोठाको तीन वटा सिरक लिएर ओढें, ज्वरो घटेन, जिउ दुख्यो, टाउको गह्रुङ्गो भयो, बोल्नै नसक्ने गरि जिउ काम्यो, म्याडमले तातो पानी दिनु भो । निन्द्रा परेन ।”

सारुले भन्नुभयो –“बिहान उज्यालो भयो, नियमित काम गर्न सकिन । हल्का खाँसी पनि सुरु भयो । तीन दिन सम्म कहिले पिडीमा, कहिले आँगनमा, कहिले ओछ्यानमा सुतें । सिटामोल खाएँ । केही हल्का भयो । चौथो दिन काममा गएं, उस्तै दोहोरियो ।” एन्टीबायोटिक औषधी खाएर उहाँलाई निको त भयो तर मनमा भने कोरोना संक्रमणको शंका रहिरह्यो ।

त्यसको ६÷७ दिन पछी सारुकी श्रीमतीलाई पनी उस्तै लक्षण देखियो । दुईजना मात्र बस्ने सारु परिवारलाई साह्रै समस्या पर्यो । फेरी उही औषधी प्रयोग गर्नुभयो । उहाँलाई पनी निको भयो । तर दुवैको मनमा कोरोना संक्रमणको शंका रहिरह्यो । सारुले भन्नुभयो “त्यसको दुइदिन पछि पल्लाघर बस्ने सरलाई पनी उस्तै भो । ज्वरो र पसीनाले दुई जोर कपडा भिजेछ । त्यै एन्टिबायोटिकले निको भएछ ।”

अब भने सारु ढुक्क हुनुभो । शंका रहेन । यो कोरोना होइन । मौसमी फ्लुको कारणले आएको ज्वरो रहेछ । सारुले भन्नुभयो “डर त्रास र लाचारीले ज्यान पनी जान सक्थ्यो । पहिलो आफ्नै कमजोर मनोबल, दोश्रो नजिकका नामी अस्पतालको वेवास्ता । बुटवल सैनामैना, टेकुमा दुइको मृत्युु र पाल्पा आसपासका घट्नाले कोरोनाले भन्दा पनि त्रासले पिडित बनाएको अवस्था छ ।”

“नडराऔं । सुरक्षित रहौं । आत्मबल बढाऔं । सुरक्षित रहौं, सजग रहौं ।” सारुको आग्रह छ ।