सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

कोरोना सचेतना फैलाउन तिनाउका टोलटोलमा जनप्रतिनिधी र प्रहरी


विजयकुमार बौडेल 
चैत २५ – तिनाउ गाउँपालिकाका जनप्रतिनिधी र प्रहरीहरु गाउँगाउँ पुगेर स्वास्थ्य तथा सुरक्षाका विषयमा सचेत बनाएका छन् ।

विश्वव्यापी रुपमा फैलिएको कोरोना भाईरस संक्रमण कम गर्न सरकारले लागु गरेको लकडाउनको महत्व र अपनाउनुपर्ने सुरक्षाका विषयमा नागरिकलाई सचेत बनाएका हुन् । तिनाउ गाउँपालिका वडा नं. २ का वडाध्यक्ष एवम् गाउँपालिकाका प्रवक्ता राजेश श्रेष्ठले नागरिकको स्वास्थ्य सुरक्षामा स्थानिय तह गम्भिर भएर लागेको बताउनुभयो । प्रवक्ता श्रेष्ठले सरकारले नागरिकहरुको सुरक्षाकै कारणले लकडाउन गरेको भन्दै सबैलाई अनुसासित भएर पालना गर्न अनुरोध गर्नुभयो ।

वडा नं. १ का वडासदस्य अमर तरामू मगरले गणेशटोल, नुवाकोट, हरियाली गाउँ हुँदै रामपाटा, झिंगामारा र ठूलीउदाङ्ग पुगी नागरिकहरुलाई कोरोना संक्रमण बाट सतेच र सतर्क रहन अनुरोध गरेको बताउनुभयो । तरामुले सरकारले लकडाउनका लागि दिएको निर्देशन र राहत प्याकेजका सन्दर्भमा नागरिकहरुलाई जानकारी गराएको बताउनुभयो ।

दोभान प्रहरी चौकी इन्चार्ज बालबहादुर घर्तिमगरले नागरिकहरुलाई अनावश्यक रुपमा गाउँघरमा नडुल्न, भारत लगाएत अन्य देशबाट घरमा आएका व्यक्ति क्वारेन्टाइनमा बस्न र वनजंगलमा गई सिकार नगर्न समेत गाउँबासीहरुलाई अनुरोध अनुरोध गर्नुभयो । चैत बैसाखको महिना भएकाले डढेलो लाग्न सक्ने संभावना बढी भएकाले पनी सामुदायिक वनका उपभोक्ताहरुलाई सचेत रहन टोलीले नागरिकलाई अनुरोध गरेको छ ।

ठूलीउदाङ्गका स्थानीय ज्ञानबहादुर खाम्चाल मूर्गियाको बाटो हुँदै झिंगामारामा नयाँ मान्छेहरु धेरै आएका हुँदा रोग सार्न सक्ने सम्भावना रहेको र त्यस्ता नयाँ मान्छेहरुलाई आउन रोक लगाउने या क्वारेन्टाईनमा राख्न प्रहरीसँग अनुरोध गर्नुभयो । अर्का स्थानिय मानबहादुर सूर्यबंशीले कोरोनाबाट डराई रहेका स्थानीय नागरिकहरुलाई सचेत बनाएर उत्साह बढाउनु स्थानिय तहको राम्रो काम भएको बताउनुभयो ।
ठुलिउदाङकै कर्ण बहादुर तरामुले रोगबाट बच्ने उपाय र लकडाउनलाई पालना गर्न दिएको निर्देशनले स्थानीयहरु खुसी भएको बताउनुभयो ।

स्थानीय सरकार हाम्रो हो भन्ने सन्देश दिन सकेको र आगामी दिनमा समेत यस्ता खालका स्वास्थ्य तथा सुरक्षाको टोली गाउँगाउँमा निरन्तर आइरहन तरामुले अनुरोध गर्नुभयो । प्रहरीले बाहिरबाट मानिसहरु आई स्थानिय तहको सम्पर्कमा नरहेकाहरुलाई तरुन्त सम्पर्कमा आउन अनुरोध गरेको छ । सरकारले लकडाउनको बेलामा डुल्न, घुम्न सख्त मनाही गरेको हुँदा स्थानीय नागरिकहरुलाई आफ्नै घरमा बसेर रोगबाट बच्न समेत प्रहरीले अनुरोध गरेको छ ।

तिनाउ गाउँपालिकाले कोही संभावित व्यक्ति भएमा दोभान माविमा निर्माण गरिएको १० शैयाको अस्थायी क्वारेन्टाइनमा बसी स्वास्थ्य परिक्षण गर्न र १४ दिनसम्म निगरानीमा रहन अनुरोध गरेको छ ।