सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव हल्ट प्राइस पोखरा विश्वविद्यालयको २०२२/०२३ का लागि आयोजक कमिटी गठन कृषि क्षेत्रका युवाहरुको सफलताको कथा समेटिएको पुस्तक ‘कर्म’ विमोचन ‘यूवा पुस्ता पत्रकारीतामा आउन जरुरी छ’ : प्रेस चौतारी केन्द्रिय सचिव आचार्य तानसेनका एक सय दश पसलमा अनुगमन, ६३ हजार रुपैंयाको सामग्री जफत गरि नष्ट तानसेन नगरपालिका र विद्युत प्राधिकरण पाल्पा बीच न्यूनतम विद्युत महशुल छुट सम्बन्धी सम्झौता

लकडाउन : जोखिम मानिसका लस्करलाई सहयोग, बाईकमा खाद्यान्न बोक्नेलाई कारबाही


विजयकुमार बौडेल – 
वैशाख ३ – सरकारले जो जहाँ छ त्यही बस्ने गरि लकडाउन लागु गरेको भएपनी जनप्रतिनिधी देखी सामाजिक संघसंस्था सम्मले हिँडडुललाई बढावा दिईरहेका छन् ।

दिनहुँ फरक स्थान बाट फरक स्थान सम्म जाने व्यक्तिहरुलाई खाटोमा खाना खुवाउने, यातायातका साधन व्यवस्था गर्नेलगाएतका कार्यहरु जनप्रतिनिधी र सामाजिक संघसंस्थाकै अगुवाईमा भईरहेका छन् । विभिन्न संघसंस्थाहरु राजमार्गका विभिन्न स्थानमा क्याम्प लगाएरै कसले कती धेरै जनालाई खाना खुवाउने भनेर प्रतिस्पर्धामा उत्रिएका छन् । कोरोना भाईरसको संक्रमण कम गर्न सरकारले लागु गरेको लकडाउनमा मानिसको आवतजावत रोक्नुपर्नेमा यातायात रोकलाई मात्र प्राथमिकता दिएको गुनासो बढेको छ ।

रिब्दीकोट गाउँपालिकाका ओम खाम्चाले घरमा राशन सकिएर टाढाको बजारबाट बोकेर ल्याउन गाह्रो भएको भन्दै एक्लले चाहिने जति सामान किनेर घर फर्कँदा प्रहरीले कारबाही गर्ने गरेको बताउनुभयो । “मानिस चाही १०/२० जना बाटोमा खुलेआम हिड़दा नी केही नभन्ने, बाइृकमा खाद्यान्न ओसार्दा कारबाही भोग्नु पर्ने ? यो कस्तो लोजिक हो ?” खाम्चाले भन्नुभयो । “कोरोना त गाड़ी भन्दा मानिसबाट बढ़ी संक्रमण हुने होईंन र ? त्यो गाड़ीको के दोष ।”

कोरोना भाईरसको संक्रमण मानिसबाट अत्यन्तै छिटो सर्ने भएपनी मानिसको हिँडडुललाई खुला छाडेको र यातायातको साधनलाई मात्र रोक लगाएको गुनासो नागरिकले गरेका छन् । तानसेन खाद्यान्न पसल खोल्न जाँदै गरेका एक व्यक्तिले आवश्यक काम परेर हिँड्दा सोधपुछ नगरि गलत व्यवहार गरेको बताउनुभयो ।

“प्रहरीले यातायातका साधन मात्र बन्द हो जस्तो गर्ने रहेछन् ।” उहाँले भन्नुभयो । “प्रहरीले तँ सम्बोधन गर्दै गलत व्यवहार गरे, बाईक छोडेर हिँड्दै जा, हिँड्दै आईज भने । भाईरस सर्ने त मानिसबाट पो हो त, बाईकबाट हो त ?” प्रहरीले बाटोमा दिनहुँ मानिसहरु खुल्लमखुल्ला हिँड्दा केही नभन्ने तर आवश्यक काम परेर बाईकमा हिँड्दा गलत व्यवहार गर्ने गुनासो गर्नुभयो ।

कोरोना संक्रमण जोखिम कम गर्न सरकारले लागु गरेको लकडाउन कुनै राजनैतिक पार्टीले गरेको नेपाल बन्द जस्तो भएको नागरिकले गुनासो गरेका छन् । हिँडडुल गर्न पाईने तर सवारी चलाउँदा मात्र कारबाही भोग्नु पर्ने जिल्ला प्रहरीको तथ्यांकले पनी थप पुष्टी गर्छ । जिल्ला प्रहरी कार्याललयले अहिले सम्म २ सय ३५ सवारीलाई लकडाउन उल्लंघन गरेको भन्दै पक्राउ गरेको छ ।

जिल्ला प्रहरीले दिनहुँ लकडाउनको अवज्ञा गर्ने सवारीलाई पक्रेको तथ्यांक सार्वजनिक गर्छ तर लकडाउन अवज्ञा गर्ने एक जना पनी व्यक्ति अहिलेसम्म पक्राउ गरेको छैन । यसको अर्थ सवारीमा रोक, व्यक्तिलाई छुट दिएको देखिने सरोकारवालाहरु बताउँछन् ।