सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

रिब्दीकोटका कार्यपालिका सदस्यहरुको दश वटा बैठक भत्ता विपद कोषमा


विजयकुमार बौडेल – 
वैशाख ३ – रिब्दीकोट गाउँपालिकाले सबै कार्यपालिका सदस्यहरुको १० वटा बैठक भत्ता बराबरको रकम विपद व्यवस्थापन कोषमा जम्मा गर्ने निर्णय गरेको छ ।

गाउँकार्यपालिकाको बैठकले सबै कार्यपालिका सदस्यहरुको १० वटा बैठक बराबरको भत्ता रकम गाउँपालिकाले स्थापना गरको विपद व्यवस्थापन कोषमा जम्मा गर्ने निर्णय गरेको हो । बैठकले अन्यत्र जिल्लाहरुबाट आउने व्यक्तिहरुलाई समेत अनिवार्य रुपमा सम्बन्धित वडाहरुमा नै क्वारेन्टाइनमा राख्ने व्यवस्था मिलाउने निर्णय गरेको छ ।

त्यस्तै भारत लगायत अन्य देशबाट आएका व्यक्तिहरुको निरन्तर निगरानी एवं स्वास्थ्य अवस्थाको अपडेट लिने, लकडाउन अवधि बढेसँगै समस्यामा परेका थप विपन्न परिवारहरुको तथ्यांक संकलन गरी तोकिएको मापदण्ड बमोजिम वडाहरुबाट राहत उपलब्ध गराउने निर्णय गरेको प्रमुख प्रसासकिय अधिकृत ऋषिराम अर्जेलले जानकारी दिनुभयो ।

त्यस्तै गाउँपालिकामा कार्यरत कर्मचारीहरुका तर्फबाट प्रदान गरिएको १ लाख १२ हजार ४ सय ६ रुपैंया गाउँपालिकाको विपद व्यवस्थापन कोषमा जम्मा गर्ने, दैनिक उपभोग्य बस्तुको सहज उपलब्धता सुनिश्चित गर्न, कालोबजारी र कृत्रिम अभाव सिर्जना हुन नदिन सम्बन्धित वडाले वडा स्तरमै अनुगमन गरी उपभोक्ताले सहज र सुलभ रुपमा उपभोग्य वस्तु प्राप्त गर्ने अवस्थाको सुनिश्चित गर्ने निर्णय गरेको छ ।

त्यस्तै कालोबजारी नियन्त्रण गर्ने, पसलहरुमा अनिवार्य रुपमा मूल्य सूची राख्न लगाइ नियमित अनुगमन गरी अटेरी गर्ने व्यवसायीहरुलाई प्रहरी प्रशासन मार्फत कारवाही प्रक्रिया अगाडि बढाउने निर्णय समेत भएको गाउँपालिका अध्यक्ष नारायण बहादुर जिसीले जानकारी दिनुभयो ।

रिब्दीकोटले आफ्नो वडामा रहेका दिर्घ रोगीहरुको समस्या बुझी निजहरुले सेवन गर्ने औषधिको सहज उपलब्धताका लागि वडा अध्यक्षले सहजीकरण गर्ने, आवश्यकता अनुसार स्वास्थ्यकर्मी घरघरमै पठाई स्वास्थ्य परीक्षणको व्यवस्था वडा कार्यालयले मिलाउने जनाएको छ ।
स्थानीय तहको कृषि तथा पशुपन्छी क्षेत्रको विकासका लागि गाउँपालिकाको कृषि तथा पशुपन्छी क्षेत्रको वस्तुस्थिति विश्लेषण गरी ३ दिनभित्र सुझाव लिने निर्णय गरेको गाउँपालिका उपाध्यक्ष लक्ष्मी खनालले जानकारी दिनुभयो ।

रिब्दीकोटले प्रत्येक वडामा वडा अध्यक्षको संयोजकत्वमा कोरोना रोकथाम स्वयंसेवक समूह गठन गरी परिचालन गर्ने समेत निर्णय गरेको छ ।