सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव हल्ट प्राइस पोखरा विश्वविद्यालयको २०२२/०२३ का लागि आयोजक कमिटी गठन कृषि क्षेत्रका युवाहरुको सफलताको कथा समेटिएको पुस्तक ‘कर्म’ विमोचन ‘यूवा पुस्ता पत्रकारीतामा आउन जरुरी छ’ : प्रेस चौतारी केन्द्रिय सचिव आचार्य तानसेनका एक सय दश पसलमा अनुगमन, ६३ हजार रुपैंयाको सामग्री जफत गरि नष्ट तानसेन नगरपालिका र विद्युत प्राधिकरण पाल्पा बीच न्यूनतम विद्युत महशुल छुट सम्बन्धी सम्झौता

लकडाउन रचनात्मक सोंच : तानसेन यूवा परिषदको घरघरमै तरकारी अभियान


विजयकुमार बौडेल – 
वैसाख ७ – लकडाउनको कारणले तरकारी अभाव भएको बेला तानसेन नगर यूवा परिषदले तानसेनका घरघरमै सस्तो मुल्यमा किन्न पाउने कृषी एम्बुलेन्सको व्यवस्थापन गरेको छ ।

लकडाउनको कारणले किसानलाई बेच्न असहज र नागरिकले तरकारी किन्न नपाएको अवस्थामा तानसेन युवा परिषदले घरघरमै किन्न पाउने गरि कृषी एम्बुलेन्सको व्यवस्थापन गरेको हो । मदनपोखरा संगम बहुउद्देश्यिय कृषी सहकारी संस्था संग समन्वय गरि किसानका तरकारी खरिद गरि तानसेनका घरघरमै विक्रि गर्ने व्यवस्थापन गरेको हो ।

प्रदेशसभा सदस्य नारायण आचार्यले ५ केजी तरकारी किनेर र तानसेन नगरपालिकाका मेयर अशोक कुमार शाहीले विक्रि गरेको पैसा बुझिदिएर कृषी एम्बुलेन्सको सुरुवात गरिएको थियो ।


काउली प्रति केजी २०, बन्दा प्रति केजी १० र काक्रो प्रति केजी ३५ रुपैंयाको दरले सहुलियतमा विक्री गरिएको तानसेन युवा परिषदका अध्यक्ष गुरास आत्रेयले बताउनुभयो । आत्रेयले पहिलो दिन भएकाले नागरिकहरु आफै सामाजिक दुरी कायम गरि टुँडिखेलमा जम्मा भएर तरकारीको माग गरेकाले त्यहीँबाट विक्रि गरेको र अवदेखी घरघरमै किन्ने व्यवस्था मिलाईने बताउनुभयो ।
पाल्पामा बाहिरी जिल्लाबाट तरकारी ल्याउन पुर्ण रुपमा प्रतिवन्ध लगाईएको छ ।

मदनपोखरा संगम बहुउद्देश्यिय सहकारी संस्थाका अध्यक्ष खेमराज न्यौपानेले किसानका उत्पादन यसरी घरघरमै लगेर बेच्न सहयोग पुयाएकोमा युवा परिषदलाई धन्यवाद व्यक्त गनुभयो । तरकारी विक्रिको पहिलो दिन २४ टन विक्री भएको सहकारीले जनाएको छ । आवश्यकता अनुसार तरकारी जती पनी पुर्ती गर्न सकिने भएकाले एकै ठाउँमा भेला भई नबसीदिनुहुन तानसेनबासीलाई परिषदले आग्रह गरेको छ ।