सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव हल्ट प्राइस पोखरा विश्वविद्यालयको २०२२/०२३ का लागि आयोजक कमिटी गठन कृषि क्षेत्रका युवाहरुको सफलताको कथा समेटिएको पुस्तक ‘कर्म’ विमोचन ‘यूवा पुस्ता पत्रकारीतामा आउन जरुरी छ’ : प्रेस चौतारी केन्द्रिय सचिव आचार्य तानसेनका एक सय दश पसलमा अनुगमन, ६३ हजार रुपैंयाको सामग्री जफत गरि नष्ट तानसेन नगरपालिका र विद्युत प्राधिकरण पाल्पा बीच न्यूनतम विद्युत महशुल छुट सम्बन्धी सम्झौता

च्याउको मस्यौरा र सिन्की बनाउँदै “च्याउ केशव”


विजयकुमार बौडेल – 
बैशाख १३ – विभिन्न प्रकारका च्याउ तथा परिकारको उत्पादन तथा प्रर्वधन गर्दै आउनुभएका तानसेन ८ का केशव कार्कीले च्याउकै मस्यौरा र सिन्की उत्पादन सुरु गर्नुभएको छ ।

कार्कीले च्याउको उत्पादन धेरै भएको र लकडाउनका कारण च्याउ विक्रि सहज रुपमा नभएका कारण च्याउको मस्यौरा र सिन्की उत्पादन सुरु गर्नुभएको हो । च्याउको विक्रि गर्न समस्या नभए पनी कोरोना भाईरस संक्रमणको जोखिमका कारण बाहिरका बजारमा खासै नपठाएको काकीृले बताउनुभयो ।

विभिन्न प्रकारका च्याउलाई फरक फरक स्थानमा फरक फरक तरिकाले परिक्षण गरि उत्पादन गर्न लागीपर्ने कार्कीलाई धेरैले “च्याउ केशव” भनेरै चिन्ने गर्दछन् । कहिले काठका मुढामा, कहिले परालमा त कहिले पोखरीको पानीमा डुवाएर उत्पादन परिक्षण गरिरहने कार्कीले अहिले च्याउको मस्यौरा र सिन्की उत्पादन परिक्षण गर्नुभएको छ ।

आमा लक्ष्मीकुमारी कार्कीको रचनात्मक आईडियाले च्याउको मस्यौरा र च्याउ उत्पादन गर्न लागेको कार्कीले बताउनुभयो । च्याउका विभिन्न परिकारहरु बनाएपनी अहिले सम्म मस्यौरा र सिन्की नबनाएको भन्दै परिक्षण उत्पादन गरेको र सुप बनाएर खाँदा निकै स्वादिलो भएको कार्कीले बताउनुभयो । घरको छतमा च्याउको मस्यौरा र सिन्की चलाउँदै सुकाउँदै गर्नुभएकी लक्ष्मीकुमारी कार्कीले पहिलो पटक गर्न सुरु गरिएको यो उत्पादनले सबैको मन जित्ने बताउनुभयो ।

अन्य कुराहरुको सिन्की र मस्यौरा भन्दा च्याउको बनाउँदा स्वास्थ्यलाई धेरै फाईदा हुने उहाँले बताउनुभयो । “हामीले घरमा बनाएर खाईसक्यौं, निकै स्वादिलो हुँदो रहेछ ।” कार्कीले भन्नुभयो । “स्वाद संगै च्याउको मस्यौरा र सिन्कीको सुपले शरिरमा फुर्ती र स्वच्छ मुटु बनाउन सहयोग पुर्याउँछ ।” विभिन्न प्रकारका च्याउ र यसका परिकार उत्पादन गरेर सबैलाई यसको महत्व बुझाउन छोरा लागेकोमा आमा लक्ष्मीकुमारी कार्कीलाई गर्व महसुस हुन्छ ।

 

आफ्नो जिवनमा धेरैखाले काम गरेको अनुभव भएपनी च्याउ र यसका परिकार प्रवर्धन गर्न थालेपछी सन्तुष्ट भएको काकीृको भनाई छ । पछिल्लो समय कोरोना भाईरसको संक्रमणका कारण सरकारले लकडाउन गरेपछी उत्पादित च्याउको मस्यौरा र सिन्की बनाउन सुरु गरेको कार्कीले बताउनुभयो ।

भैरव दर्शन च्याउ उद्योग सञ्चालन गर्दै आउनुभएका कार्कीले लकडाउनभरी उत्पादन गरेर राख्ने र त्यसलगत्तै बजारमा च्याउको मस्यौरा र सिन्की पुर्याउने लक्ष्य रहेको बताउनुभयो ।