सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव हल्ट प्राइस पोखरा विश्वविद्यालयको २०२२/०२३ का लागि आयोजक कमिटी गठन कृषि क्षेत्रका युवाहरुको सफलताको कथा समेटिएको पुस्तक ‘कर्म’ विमोचन ‘यूवा पुस्ता पत्रकारीतामा आउन जरुरी छ’ : प्रेस चौतारी केन्द्रिय सचिव आचार्य तानसेनका एक सय दश पसलमा अनुगमन, ६३ हजार रुपैंयाको सामग्री जफत गरि नष्ट तानसेन नगरपालिका र विद्युत प्राधिकरण पाल्पा बीच न्यूनतम विद्युत महशुल छुट सम्बन्धी सम्झौता

तानसेनमा गणित विषयको सिकाई उपलब्धी कमजोर

पाल्पा । तानसेन नगरपालिका आधारभूत तह उत्र्तीण परीक्षा कक्षा ८ मा ८१ जनाले ३ दशमलव ६ देखि ४ जिपिए ल्याएका छन् ।

तानसेन नगरपालिकाले परीक्षाफल प्रकाशन गरेको दुई हप्तापछि विद्यार्थी नतिजाको सारांश सार्वजनिक गरेको छ । आधारभूत तहको अन्तिम परीक्षा मानिने कक्षा ८ को परीक्षा नगरपालिका आफैले लिएको थियो । नगरपालिकाको शिक्षा शाखाअन्तर्गतको परीक्षा समितिले प्रश्नपत्र प्रकाशन, परीक्षा सञ्चालन, कोडिङ र डिकोडिङ गरी उत्तरपुस्तिका परीक्षण गरी परीक्षाफल प्रकाशन गर्दै आएको छ ।

नगरपालिका भित्रका ३७ विद्यालयका १ हजार १ सय २६ जनाले परीक्षा दिएकोमा औषत विषयगत उपलब्धी २ दशमल ७९ रहेको शिक्षा शाखा प्रमुख रेशमलाल न्यौपानेले बताउनुभयो । माध्यमिक तहमा प्रवेश गरेका अधिकांश विद्यालयका विद्यार्थी गणित विषयमा कमजोर रहेका छन् । गणितमा ग्रेड प्वाइन्ट १ दशमलव ४१ मात्र रहेको छ । गणितमा डि र इ ग्रेड ल्याउने ६ सय ५० जनाले ग्रेड वृद्धि परीक्षा दिनुपर्ने बाध्यता रहेको नतिजाले देखाउछ । गणित विषयमा प्रयोगात्मक परीक्षा नहुँदा सिकाई उपलब्धी कम देखिएको गणित शिक्षकहरुको भनाई छ ।

गणित र विज्ञान विषयमा कमजोर हुने विद्यार्थीले प्राविधिक धारका विषय पढ्ने पाउँदैनन् । नगरपालिका र विद्यालयले गणित र विज्ञान जस्ता विषयको पठनपाठन प्रभावकारी बनाउनुपर्ने अभिभावकहरुको सुझाव रहेको छ । अंग्रेजीको हाउगुजी मानिने विषयमा समेत तानसेनमा ग्रेडवृद्धि परीक्षा दिनुपर्ने विद्यार्थी संख्या जम्मा एक जना मात्र रहेको छ ।

विषयगत सबैभन्दा उच्च ग्रेड
नेपाली १५ ए प्लस GP
गणित १० ए प्लस GP
अंग्रेजी १५७ ए प्लस GP
सामाजिक ८६ ए प्लस GP
विज्ञान २८ ए प्लस GP
पेशा व्यवसाय तथा प्रविधि शिक्षा १४७ ए प्लस GP
नैतिक शिक्षा ४६४ ए प्लस GP
स्वास्थ्य तथा शारीरिक शिक्षा २६० ए प्लस GP
स्थानीय विषय ४३ ए प्लस GP