सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव नुवाकोटमा युद्ध स्मारक पार्कको शिलान्यास पाल्पामा १७ बैशाखदेखि निषेधाज्ञा पाल्पा अस्पतालमा पन्ध्र बेड थपिने पाल्पामा कोरोना संक्रमण दर बढ्दाे मैत्रीपुर्ण खेलमा नेपाली क्रिकेट समर्थक समाज पाल्पा विजयी

निस्दीका सबै नाकामा रातभर सुरक्षा गार्डको निगरानी

जेठ ४ – निस्दी गाउँपालिकाले रातको समयमा आफ्नो क्षेत्रका मुख्य नाकाहरुमा निगरानी गर्ने भएको छ ।

लकडाउन जारी रहेपनि लुकिछिपी बाहिरबाट भित्रिनेहरुका कारण चुनौती थपिएको भन्दै थप प्रभावकारी बनाउन नाकाहरुमा रातीमा निगरानी गर्ने भएको हो । दिनमा स्थानीयले निगरानी गर्ने भएपनि रातको समयमा यातायातका साधन तथा मानिसहरुको आवत–जावत निगरानीका लागि गाउँपालिकाले पारिश्रमिक दिएरै सुरक्षा गार्डको व्यवस्थापन गर्ने निर्णय गरेको हो ।

प्रति व्यक्ति एक रातको ७ सय रुपैयाँ उपलब्ध दिएर सुरक्षा गार्डलाई निगरानीका लागी राख्ने गाउँपालिका अध्यक्ष मुक्त बहादुर सारुले बताउनुभयो । गाउँपालिकाले प्रशासन, सुरक्षा निकाय, राजनैतिक दल, समन्वय समितिसँग छलफल गरी सुझाव अनुसार कार्यपालिकाको २२ औं बैठकबाट यस्तो निर्णय गरेको हो । गाउँपालिका क्षेत्र भित्रने १२ वटै नाकाहरुमा २/२ जना गरी २४ जना सुरक्षा गार्डको व्यवस्था गर्न लागेको प्रमुख प्रशासकीय अधिकृत भगवानभक्त अर्यालले बताउनुभयो ।

सुरक्षा गार्डको लागि नाका भएका सम्बन्धित वडाको सिफारिसमा स्थानीयलाई खटाउने गाउँपालिका प्रवक्ता मेख बहादुर सुनारीले जानकारी दिनुभयो । बाहिरबाट आउने मानिसहरु क्वारेन्टाईनमा बस्न दुख मानेर लुकिछिपी आउने हुँदा चुनौती थपिएको भन्दै गोरेटो, झोलुङ्गे पुल तथा सडक मार्ग भएर भित्रने नाकाहरुको २४ सै घण्टा निगरानीका लागि यस्तो व्यवस्था गर्न लागेको हो ।

प्रवक्ता सुनारीले दिनको समयमा नेपाली सेना, नेपाल प्रहरीसंगै स्थानीयहरुले नाकाको निगरानी गर्ने तर साँझ ६ बजे देखि बिहान ६ बजेसम्म पारिश्रमिक दिएरै सुरक्षा गार्ड परिचालन गर्न लागेको बताउनुभयो । गाउँपालिकाले सुरक्षाका लागि खटिने व्यक्ति चयन गरी लगतै काममा खटाउने जनाएको छ । गाउँपालिकाको दक्षिणी भुभाग वडा नम्बर १ मा रहेको बाकामलाङ्गको काम्दी खोला, राईका भञ्ज्याङ्, गेझा नाका, वडा नम्बर ३, झिरुबासको दमैखोला, सार्कीडाँडा, मुरालीखोला र डावरा नाकामा निगरानी बढाउने भएको हो ।

त्यसैगरी वडा नम्बर ४, मित्यालको जलुकेघाट, रिपाहा घाट, सारुडाँडा हुँदै मुढाबाँस आउने, धिर्केको डुनी डमार र वडा नम्बर ७, ज्यामिरेको भुटुक भङ्ज्याङ्गमा समेत सुरक्षा गार्ड खटिने भएका हुन् । गाउँपालिकाले स्वयंम सेवकको रुपमा सहयोग गर्न चाहने क्लव तथा संघ संस्थाहरुलाई वडा कार्यालय संग समन्वय गरी निगरानी, लकडाउनको पालनामा सहयोग गर्न आग्रह समेत गरेको छ ।

त्यस्तै वडा नम्बर ६, अर्चलेले पनी आफ्नो वडामा प्रवेश गर्ने मुख्य मुख्य नाकाहरुमा निगरानी गर्ने भएको छ ।

वडाध्यक्ष मेख बहादुर सुनारीले गाउँपालिकासंग जोडिएको नवलपरासीमा कोरोना संक्रमित व्यक्ति देखिए पछि वडाको दक्षिणी भाग बडरभङ्ज्याङ्ग नाकामा धोबला, अधमारा रनगुवाले, पुर्वीय भाग सिसाघाट नाकामा नारीभङ्ज्याङ्ग, अर्चले र सिमलडाँडाका युवाहरुले निगरानी गर्ने भएका हुन् ।

उत्तरी भाग रेचे पुल बजार नाकामा सात्दोबाट, चिदिया र सिसिङ्गाका युवाहरु खटिने भएका छन् । भौतिक दुरी कायम गरि प्रतिनिधि मूलक सहभागीतामा अत्यावश्यक कामका लागी मात्र बाहिर जाने निर्णय गरेको वडाका कार्यालय सहायक मित्र बहादुर सोमैले जानकारी दिनुभयो ।