सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा
सामुदायिक रेडियो मदनपोखरा


Breaking
रम्भाले स्थापना गर्यो ५० शैयाको क्वारेन्टाईन रिब्दीकोटले बन्द गर्यो विद्युतिय हाजिरी रम्भाले गर्यो सबै विद्यार्थीको दुर्घटना विमा रिब्दीकोटमा कोरोना सचेतना र निशुल्क माक्स वितरण रिब्दीकोटको चिस्यान केन्द्रमा राखिएका सुन्तला दोब्बर मुल्यमा बिक्री शाखा खोलेर गैरकानुनी कारोबार गर्दै लालीगुराँश सहकारी कोरोनाको हल्लाले पाल्पामा मास्क अभाव पर्यटकको आतिथ्यतामा सुधार गर्न पाल्पाका होटल व्यवसायिलाई अनुरोध बन्दिपोखरामा बैंकबाट सामाजिक सुरक्षा भत्ता रम्भामा एक घर एक धारा अभियान तिव्र बगनासकाली द्धारा ५० प्रतिशत अनुदानमा मौरीपालन सामग्री वितरण एन आई सी एशिया बैंकद्धारा विमा दावी रकम प्रदान मेला महोत्सव नगर्न जिल्ला प्रशासन कार्यालय पाल्पाको अनुरोध पाल्पा चिनाउन पोखरामा डिजिटल स्क्रिन पाल्पा महोत्सव : माटो परिक्षण गराउन किसानको भिड पाल्पा महोत्सव : टपरीमा स्वादिष्ट ममको व्यापार भ्याई नभ्यााई पाल्पा महोत्सवमा गोरु नारेर पेलेको अर्गानिक खुदो (फोटोफिचर) पाल्पा महोत्सवमा महिलाहरुको खानाघर आकर्षणको केन्द्र दमकडामा पाल्पा महोत्सवको भव्य उद्घाटन ओके बाजेद्धारा रेडियो मदनपोखरामा उत्कृष्ट उद्यमी अक्षयकोष स्थापना सहकारिको तरकारि बोकेको जिप दुर्घटना पत्रकार महासंघ पाल्पाको सदस्यमा थप ९ जना सिफारिस फरक क्षमताका विद्यार्थीलाई रिब्दीकोटको न्यानो कपडा पराेपकारी संगिता : विद्यार्थी र वृद्धहरु संग जन्मदिन छाेराकाे जिवन विमा बन्याे बयम्बुकाे जिउने आधार रिब्दीकोटमा आउँदो बर्ष सबै घरमा धारा चापपानीको पिपल काण्ड नालीबेली श्रीपञ्चमीको अवसरमा दमकडा माविमा अक्षरारम्भ पाल्पा महोत्सव २०७६ को तयारी तिब्र स्थानिय तहले गरेका कामको प्रचार हुन सकेन : रिब्दीकोट अध्यक्ष जिसी विजय दौड पाल्पामा बेलायती देखी जापानी नागरिक (फोटोफिचर) पर्यटन बर्ष प्रवर्द्धनका लागी पाल्पामा दौड प्रतियाेगिता हुने नेकपा पाल्पाको अध्यक्षमा आचार्य, नेतृत्व चयनले कार्यकर्ता उत्साहित हिन्दुको भगवान मानिने डेढसय गाई ऋिषिकेश मन्दिर परिसरमा बेवारिस कालीगण्डकीमा र्याफ्टिङ उत्सव हल्ट प्राइस पोखरा विश्वविद्यालयको २०२२/०२३ का लागि आयोजक कमिटी गठन कृषि क्षेत्रका युवाहरुको सफलताको कथा समेटिएको पुस्तक ‘कर्म’ विमोचन ‘यूवा पुस्ता पत्रकारीतामा आउन जरुरी छ’ : प्रेस चौतारी केन्द्रिय सचिव आचार्य तानसेनका एक सय दश पसलमा अनुगमन, ६३ हजार रुपैंयाको सामग्री जफत गरि नष्ट तानसेन नगरपालिका र विद्युत प्राधिकरण पाल्पा बीच न्यूनतम विद्युत महशुल छुट सम्बन्धी सम्झौता

ऐतिहासिक रानीमहलको रङ फेरिएपछी सामाजिक सञ्जालमा बहस

विजयकुमार बौडेल –
असार २८ – यसअघी आकाशी र सेतो रङ मिसिएको ऐतिहासिक, पुरातात्विक एवं पर्यटकीय महत्वको रानीमहलमा पछिल्लो समय सेतो मात्र रंगरोगन पोतिएपछी सामाजिक सञ्जालमा बहस भएको छ ।

रानीमहल बनाउने क्रममा सेतो नै भएपनी २०६३/०६४ सालमा आकाशी र सेतो रङ लगाईएको थियो । त्यसपहछी अहिले पुनः सेतो मात्र रङ लगाएपछी सामाजिक सञ्जालमा रङ फेर्नु ठिक कि बेठिक भन्ने विषयमा बहस चलेको हो ।

तत्कालिन पर्यटनमन्त्री रविन्द्र अधिकारीले तानसेन नगरपालिकालाई २ बर्षअघी रानीमहलको संरक्षण गर्ने जिम्मेवारी दिनुभएको थियो । जिम्मेवारी पाएको २ बर्षपछी मात्र तानसेन नगरपालिकाले रङरोगन गर्ने काम गरेपनी नागरिकहरुले मिश्रीत मत राखेका छन् । चालु आर्थिक बर्षमा नगरपालिकाले रङरोगन र सरसफाईका लागी बजेट विनियोजन गरेर काम गरिरहेको छ । ४० लाख रकम विनियोजन गरेर नगरपालिकाले ५ वटा सौचालय सहित रङरोगन गरिरहेको जनाएको छ ।

रङ फेरिएपछी सामाजिक सञ्जालमा विभिन्न फरक विचारहरु आईरहेका छन् । तानसेन ९ का यादव प्रसाद सापकोटाले डिजाईनमा गोल्डेन र व्ल्याक फिल गर्दा अझै राम्रो देखिन्छ कि भन्नुभएको छ । त्यस्तै पत्रकार भुवन रायमाझीले बिरुप देखियो, पहिलेको धेरै राम्रो भन्नुभएको छ । तानसेन ८ का विशाल अर्यालले निलोपनी ठीक थ्यो, सेतो पनि ठीक छ । दरबार हरु धेरैजसो सेतै हुने गर्छन् सायद त्यसैले रानीमहल लाई सेतो बनाइयो । भन्नुभएको छ ।

सामाजिक अभियन्ता बिष्णु कंडेलले पहिलेको नै धेरै राम्रो छ भन्नुभएको छ । शिक्षक श्रीकृष्ण पोखरेलले मान्छे अनुसार हेराई पनि फरक फरक हुने गर्दछ, कसैलाई राम्रो लागेको कसैलाई नराम्रो लाग्न सक्दछ, यो मामवीय स्वभाव हो । यो सामान्य कुरालाई विवादास्पद नबनाउँ । बरू यो भन्दा अझ राम्रो कसरी बनाउन सकिन्छ ? त्यसतर्फ ध्यान दिँदा उचित होला । पक्कै पनि केहि सोचेरै परिवर्तन गरिएको होला । परिवर्तन हुनु र गरिनु आफैमा नराम्रो होइन । सकारात्मक साेंचको विकास गरौं । भन्नुभएको छ ।

साहित्यकार पुष्कर राज रेग्मीले पहिचान नगुमोस, निलो संसार प्रशिद्ध भईसकेको छ, सेतोको वकालत अब गर्नु पर्छ, वकालत गर्दागर्दै नेपालीको दिनचर्या बित्ने भो । भन्नुभएको छ ।

यद्यपी धेरैजसोले आकाशी र सेतो मिसिएको रानीमहल ब्राण्ड नै भईसकेको भन्दै रङ फेर्नु उपयूक्त नभएको विचार व्यक्त गरेका छन् ।